| XatomisX a întrebat:

De ce lumea se uita ciudat la mine ca ascult rock? foarte des patesc asta si pe strada la fel si nu ma simt bine deloc straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că-s proști.
Nu e ca și când ar spune că rock-ul e muzică de sataniști și găsești prin playlist-urile lor Cargo(ploaia), dar. mă rog.
Sunt ca niște rațe ce se uită la avion, văd ceva ieșit din comun, nimic mai mult.

11 răspunsuri:
| bloodyhell a răspuns:

Tu mergi pe strada si strigi in gura mare ca asculti rock sau ce?

| Wøodenpints a răspuns:

Încă te mai crezi special pentru că asculţi rock?
Şi eu ascult, dar n-are nimeni vreo problemă cu asta. Pentru că ştiu sa-mi argumentez gusturile, nu să mă plâng pe internet că lumea nu mă înţelege, în speranţa că voi mai găsi câţiva ca mine ca să plângem împreună de ce rea şi încuiată e lumea.

| XatomisX explică (pentru Wøodenpints):

Cautam si eu alinare laughing

| Dismally a răspuns:

Nu ar trebui sa iti pese de parerea celorlalti, asculta ce iti place, fa ce doresti si ignora-i pe cei care te privesc ciudat. O buna parte din ei probabil asculta manele asa ca n-ai ce sa le ceri happy

| KristalPop a răspuns:

Eu primesc multe jigniri din cauza părului. Cocalarii mă strigă Iisus, Satana etc., ceea ce nu are nicio legătură cu aspectul meu. Învaţă să-i ignori...

| FearOfTheDark a răspuns:

N-ai invatat ca in jurul nostru se afla multi oameni inculti care nu stiu sa taca si au niste iesiri (dupa parerea mea) idioate?
(Si ti-am raspuns cu o intrebare)

| Terente20 a răspuns:

Si cum stie lumea ce asculti tu?
a, daca arati ca asta... sa fii sanatos
http://www.arfe.ro/cica-rocker/

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

Se uita pentru ca ei nu stiu ce inseamna. Sa asculti Rock nu inseamna doar sa-ti placa sunetul. Inseamna ca esti de acord cu ideile si mesajele transmise prin aceasta muzica. Astfel, esti diferit, liber, original (desi nu toti asa-zisii rockeri sunt) si non-conformist. Nu inteleg de ce ti-ar pasa daca se uita la tine ca la felu' 13 numai pentru ca asculti Rock. Astfel de persoane sunt de caracter slab, mediocri, banali, nu vei gasi nimic special la ei, deoarece cam toti sunt la fel: absolut toti asculta aceleasi rahaturi de la Radio sau TV, multumindu-se cu ritmurile alea jalnice pe care pot sa dea din fund.
Nu-i lua in seama pe idiotii aia; arata-ti inteligenta prin manifestarea indiferentei fata de ei. Tie, ascultand Rock, nu ar trebui sa-ti pese cum se uita la tine. Dimportiva, ar trebui sa te simti bine ca esti asa, ca esti tu insuti.
Asta ar fi cu adolescenti/tineri.
In legatura cu cei mai in varsta (majoritatea): se uita ciudat la tine pentru ca ei au trait in timpul regimului comunist, in care regulile erau foarte stricte. Ei, obisnuiti cu acel stil de viata, cred ca toti ar trebui sa respecte acele reguli, iar vazandu-te pe tine ca nu le respecti, cred ca este gresit. Si cam asta ar fi si cu cei in varsta.
Sper ca te-am facut sa intelegi.

| Shapeshifter a răspuns:

Probabil arati ciudat, oamenii de-aia se uita. Si eu ascult si n-are nimeni nimic cu mine.

| MoonlightAda a răspuns:

Baga muzica tare in casti si asculta ce vrei tu. Nu ii baga in seama just keep rockin'.Tot timpul vei avea parte de critica, tot timpul vor exista oameni care te vor ataca, care vor incerca sa iti impuna realitatile lor; important este faptul ca tu sa faci ceea ce simti … cei care comenteaza sunt liberi sa o faca, este alegerea lor si problema lor daca o fac iar tu poti sa alegi ca acele cuvinte sa te deranjeze sau pur si simplu sa nu le dai importanta, este atat de simplu.

| alexutza220 a răspuns:

KEEP ROCKIN' BRO!
Si eu patesc la fel, dar sti, uneori te amuza faptul ca toti cocalarii si iubitorii de manele si JB se uita la tine ca si la felul 7.
Deci, tuturor rockerilor (inclusiv mie), ni se intampla asa.