| Marius0189 a întrebat:

Vreau sa-m i cumpar o vioara. Am de ales intre Reghin Student si Antoni Debut. Specific ca sunt incepator, acum invat sa cant la vioara. Care din ele e mai buna? Multumesc anticipat! Stima!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| RaluuMrrrr a răspuns:

Reghin Student as spune euhappy

| Marius0189 explică (pentru RaluuMrrrr):

Am vazut ca Antoni Debut are si acordor pentru acordaj fin pentru toate 4 corzile, in schimb Reghin Student nu are edcat pentru primele 2 corzithinking Canti la vioara?

| Marius0189 explică (pentru RockinLife):

Si eu sunt chitarist. Cant de 10 ani, de asta m-am gandit sa schimb instrumentu cu ceva mai decent. Adica m-am cam saturat de bass clape tobe... vreau sa incerc ceva nou. Mana pe corzi o am fosrmata, ce-mi mai ramane sa invat sa dau cu arcusu' si nu cu cu penitalaughing glumesc. Ms mult de raspun. O sa tin cont. Stima!

Răspuns utilizator avertizat
| Marius0189 explică (pentru RockinLife):

Nu, e un Hamer Sunburst Archtop (SAT2). A costat 300 euro. Daca studiezi ceva muzica, instrumentul trebuie doar sa inveti sa-l manuiesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius0189 explică (pentru RockinLife):

Si eu la inceput am avut o hora acustica din '74. Dupa mi-am luat o electrica Stagg. Am avut-o mult timp p aia. Si de 4 ani o am pe asta, care nu o sa o schimb prea curandlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| RaluuMrrrr a răspuns (pentru Marius0189):

Nu dar o prietena de-a mea canta de 7 ani la vioara:X si stiu si eu :X Nu comentez nimic dar mi se pare sa incepi cu Reghin Stundent happy