| EUnuTUsauRESTUL a întrebat:

Vreu doar niste pareri personale. De ce credeti ca Guess Who e comercial sau oricum vreti sa i-i ziceti? Daca v-a place muzica lui si nu credeti asta, de ce? Vreau multe pareri daca se poate...

15 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Ii*, va*. Cateodata, folosirea cratimelor iti da un aer de intelectual, dar de data aceasta, doar arata ca habar n-ai romana.

| EUnuTUsauRESTUL explică (pentru Thunderstruck):

Aparentele inseala, nu mai locuiesc de ceva timp in Romania. Poate habar nu am de lima romana, dar acum nici nu prea i-mi pasa. Deci vrei sa i-mi raspunzi la intrebare sau doar i-ti dai cu parerea despre gramatica mea?

| Thunderstruck a răspuns (pentru EUnuTUsauRESTUL):

Ti-as raspunde, dar nu stiu ce-i ala un Guess Who, si inca n-am inteles termenul de "comercial".

| EUnuTUsauRESTUL explică (pentru Thunderstruck):

Atunci nu ar rost sa faci pe desteptul. Poate in unele cazuri stiu mai multe ca si tine.

| Thunderstruck a răspuns (pentru EUnuTUsauRESTUL):

Daca (,) cazurile alea sunt de genul Guess Who sau "comerciala", ma bucur ca stii mai multe decat mine.

| EUnuTUsauRESTUL explică (pentru Thunderstruck):

Nu doar cazurile alea, mai pot fi si alte cazuri. Oricum nu are legatura cu intrebarea mea, deci nu i-mi pasa. Multumesc oricum! big grin

| OmuFoarfeca a răspuns:

Asculta Anonim(trupa formata din el si Zekko) pe Actiunea instrumentalul sau pe Maraton 20 CM si piesele de pe Hai sa vorbim si sa faci comparatia intre cel de-atunci si asta de acum, primul album si singurul Anonim a fostt apogeul lui...doar parerea mea, si da e comercial pentru ca face muzica pentru bani, pot sa-ti dau rapperi mult mai buni si cu versuri mult mai complexe decat guess who.

| EUnuTUsauRESTUL explică (pentru OmuFoarfeca):

Daca nu facea muzica pentru bani poate murea de foame. Si vreau exemple de rapperi mai buni.

| OmuFoarfeca a răspuns (pentru EUnuTUsauRESTUL):

Raku,Carbon,Cedry2k,Sișu,Aforic,Chimie,Dragonu',Bitza,Markone1. Si nu stiu cum dar astia n-au murit de foame...

| Vans a răspuns (pentru EUnuTUsauRESTUL):

Cel mai de căcat lucru în muzica rap e să fi comercial.
Sau poate că asta îi doar părerea mea.

Sunt destui care fac rap şi s-au multumit şi cu mai puţini bani.Au avut ce mânca.

| EUnuTUsauRESTUL explică (pentru Vans):

Nu inteleg de ce e atat de rau in muzica rap sa fi comercial, dar e parerea ta.

| Vans a răspuns (pentru EUnuTUsauRESTUL):

Ascultă.Poate înţelegi ceva.
http://www.youtube.com/watch?v=iiXRgExKBrk

| EUnuTUsauRESTUL explică (pentru Vans):

Am ascultat si am inteles, dar ce nu inteleg e de ce e Guess Who considerat comercial.Doar fiindca nu foloseste limbaj explicit si apare la radio?

| Vans a răspuns (pentru EUnuTUsauRESTUL):

Pentru că face pop, nu rap, ca înainte..Pentru muzică, de aia.
Ca raper să treacă de la rap la pop e de căcat.O dat spre pop pentru că vede că face caşcaval aşa.Aşa şi cu rap-ul comercial.
Dacă ar mai face rap ca pe vremuri atunci nu ar mai avea bani, pentru că nu toată lumea ascultă rap de calitate, pe când pop şi versuri ca în Tot mai sus sunt înţelese de toată România.