|

Buna ziua! Ma numesc Gabriela Popa si am 14 ani. Cand aveam 9 ani părinții mei s-au despărțit si de atunci cresc doar cu mama. De 3 ani mama mea vine in fiecare seara in stare de ebrietate. Cum intra pe usa incepe sa imi vorbeasca foarte urat si, pentru ca am 70 kg, ma face obeza. Nu asta ar fi cea mai mare problemă deoarece mama vine seara de la servici, iar intr-o ora adoarme si se termina tot scandalul. Adevarata probleme este bunica mea cu care a vorbit mama sa nu imi mai dea de mâncare. Aceasta imi da doar o masa pe zi la ora 15 compusă doar dintr-o salată foarte mica. Ma doare capul tot timpul si burta. De ceva timp am început să am dureri si in zona vaginului. Ce sa mai fac? Nu cred ca o sa mai rezist mult in ritmul asta!

4 Raportează Evaluează
| a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

Asociatia Telefonul Copilului
RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
4 răspunsuri:
| a răspuns:

Te poti adresa protectiei copilului.

| a răspuns:

1. La primărie este un serviciu de asistență socială, sună acolo și roagă să te ajute.

| a răspuns:

Sfatul meu, este sa mergi la tata.
Daca tatal nu te primeste, mergi politicos la protectia copilului sau la un politist si discuta cu el situatia