| AlexDorinel a întrebat:

Tata mi-a zis ca daca vreau sa-mi cumpere ceva să-i zic lui sau mamei mele și să nu-mi fie rușine să-i zic, ei bine de curand vreau o tastatura de 250 lei si un mouse de 100 lei, credeti ca e scump pentru un salariu de 10000lei, din care ia impozitul 4000 lei, adica 6000 lei salariu pe luna -900 lei imprumut si adica 5100 lei sa facem ce vrem noi(familia mea). Credeti ca e scumpa o tastatura de 200 lei si un mouse de 100 lei pentru salariul de 5100 lei?

P.S: Mai are si tata cateva actiuni in unele chestii, si ii vin bani si de acolo cred.Aa si in conditiile in care luam chestii ieftine.

Ajutor

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Gogule,

1. La un salariu brut de 10000 RON, impozitul este 650 RON - vezi in detaliere fluturas rubrica "Impozit pe salariu":

http://bit.ly/2EYpLi6

2. Din categoria "Prostul dacă nu-i fudul, parcă nici nu-i prost destul", te mai si lauzi cu banii lu' babacu. Ba fraiere, la 80% nu le pasa si 20% vor sa te fure daca te lauzi ca ai multi bani.

3. Tastatura si mouse la 350 lei sunt FOARTE scumpe. Noi astia care muncim (= facem bani) cu calculatorul ne descurcam foarte bine cu tastatura de 20 de lei si mouse de 10 lei.

4. Poate cand tac-tu ti-o zis ca sa nu-ti fie rusine se referea la prezervative - cand o sa ajungi la varsta potrivita.

32 răspunsuri:
| Mariu0699 a răspuns (pentru Rotazi):

Ok că e numai asta dar asta nu te ține pe tine să-mi spui mie cum să răspund sau ce să pun în răspuns.
Cât timp răspunsul meu este sensat şi "adevarat", nu-mi pasă dacă am râs sau am plâns sau nu stiu ce.
N-am venit la tine să-ți dau cu o bâtă-n cap râzând aşa că o poți lăsa moale.

| Rotazi a răspuns (pentru Mariu0699):

Prost, analfabet dar infumurat. :-&