| bestialu96 a întrebat:

2012. Sfarsit sau Marketing?
(Stiti la ce ma refer... sfarsitul lumii)
Vreau argumente si opinii de la voi! dau funda!

21 răspunsuri:
| MortemAeternum a răspuns:

Sa speram ca vom murii cu totii, pentru binele nostru si al planetei, dar ceva imi spune ca mayasii s-au plictisit sa continue calendarul mai departe de 2012.

| Bogdanux a răspuns:

Marketing pentru fraieri.

| Rapplex a răspuns:

Terra=Marketing

| mgtow a răspuns:

Cine stie daca e minciuna sau adevar.

| Andrei7520152 a răspuns:

E bullshit pentru creduli. numai Chuck Norris stie cand va veni sfarsitul lumii!

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Marketing

| CupY a răspuns:

Eu cred că este un moment istoric de trezire spirituala. Deja observ o groază de lume împrejurul meu care începe să radieze iubire semenilor. Sistemul financia devine foarte instabil. Eu cu multă credință îmi dezvolt iubirea interioară pentru toată lumea și orice s-ar întâmpla stau ferm și știu că am făcut tot ce mi-a stat în putere până în acel moment.

Uite un articol interesant de la NASA despre 2012 :
http://www.forum4you.ro/98/

| danay72 a răspuns:

Biblia nu spune cand va veni sfarsitul, deci e marketing. Dar oricum semnele din Biblie arata ca sfarsitul e aproape. UN argument e ca sunt profeti falsi care spun data cand va veni sfarsitul, si de fapt numai Dumnezeu stie acest lucru.

| Nanami利 a răspuns:

Eu una cred ca nu e adevarat ci ca doar vor aia sa faca publicitate si bani.Ca doar nu stiu aia ce vrea Dumnezeu cum ar fi si acum ar putea fii sf. lumii daca ar vrea el.Deci...marketingwinking

| 13paranoia13 a răspuns:

21.11.2012, sunt puțini, dar sunt câțiva care știu că această dată este data când se termină paginile calendarului! Nu numai al nostru, ci și calendarul " sfânt ", și probabil unii au înțeles că ăsta este sfârșitul lumii. Acum depinde de tine. Eu cred că e doar Marketing! happy

| cool1 a răspuns:

Eu le am putin cu religia si da... Sfarsitul lumii.Si la ce te referi prin marcheting? Adica ceva de genul,, cumparati libertatea,,? Iti dai seama si tu ca e irelevant! Daca esti la scoala da macar cornul si laptele unui sarman si daca esti la servici poti sa iti dai o parte din pranz unui cersetor de la colt! Cam asta e raspunsul meu!

| bellasweet a răspuns:

Sfarsitul? la ce te gandesti cand spui asta? ca va veni foc, apa sau al fenomen si te va omora? nu exista sfarsitul ci a doua venire a lui Iisus Hristos pe pamant. Sper ca am ajutat la ceva cu raspunsul meu.

| Thunderstruck a răspuns (pentru bellasweet):

A exista o prima venire a lui isupt pe Pamant si nu stiam eu? Dovezi daca te hotarasti sa-mi raspunzi.

| bellasweet a răspuns (pentru Thunderstruck):

Pe 25 decembrie ce sărbătorim? ti-ai pus vreodată întrebarea? e nașterea lui Hristos.deci e prima venire pe pământ în trup.

| Thunderstruck a răspuns (pentru bellasweet):

Ce ai zis tu e ca si cum ai zice : Pe x luna x sarbatoresc nasterea lui spider-man, deci exista...Alte dovezi, care sunt clare, asa poate zice oricine orice.

| Thunderstruck a răspuns (pentru bellasweet):

Cat am putut rade la textul asta! A scris de 100 de ori ca exista mii de dovezi zdrobitoare in privinta faptului ca exista Iisus.Dovezi 0, daca vezi tu vreouna clara, raspunde-mi aici.

| bellasweet a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ce vrei sa-ti zic? daca esti Toma necredinciosul nu te poate schimba nimeni decat tu. oricum hristos exista a existat si va exista. post usor(daca-l tii).happy

| Thunderstruck a răspuns (pentru bellasweet):

Vreau sa-mi zici dovezile pe care te bazezi de crezi in isus, parerea mea poate fi schimbata in orice caz, daca nu ti-ai dat seama sunt ateu, deci nu tin post. O zi buna!

| CvonD a răspuns:

Depinde de noi si de dumnezeulaughing

| xLexy a răspuns:

Nu cred in chestia asta, in sfarsitul lumii, sunt doar zvonuri.Din cate am inteles sf lumii se asteapta datorita sfarsitul calendarului maias. Chiar azi am vazut o emisiune in care spunea ca 2012 nu este sfarsitul lumii, este sfarsitul unui ciclu cu care ne-am obisnuit( un stil de viata) si anul schimbarilor deci va trebui sa ne obisnuim cu schimbarea.

Întrebări recente