| anonim_4396 a întrebat:

2012= sfarsitul lumii.
Ce planuri ai pentru ultimele luni de viata?

22 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu vine. Tocmai am cumparat un ps3 si am incercat doar 3 jocuri. O sa vina dupa ce joc toate jocurile tari. Deci stai linistit ca nu vine acum.

| Varahil a răspuns:

A aruncat un nebun c-o piatra-n apa, atunci cand a dat termenul asta, si de atunci se chinuie o gramada de oameni s-o scoata si nu reusesc. poate nu vine nici un sfarsit in 2012!

| blueangel99 a răspuns:

Dar nu o să vină sfârşitul lumii în 2012. E doar un film cu acel nume şi o predicţie tâmpită. E ucred că mai degrabă se termină "Tânăr şi Neliniştit".

| คlєxヅ a răspuns:

1.Sfarsitul lumii va veni cand doreste bunul D-zeu
2.Nu crede in tampeniile de la televizor
3.Nu tot ce zboara se mananca

de la raspunsul 2 eu zic sa nu crezi in tampeniile de la OTV sau ceva unde da de asta, si stii de ce? (De ce?)
Pentru ca sa gaseasca cretini care cred, se duc aia undeva si zic asa: Pai... Daca vine sfarsitu lumii ia sa dau toti banii ca nu mai am ce face cu ei daca nu mai traim.
Tu crezi in tampeniile alea?
Funda. Pliz happy

| ΔH a răspuns:

Tu ai minte-n capatana aia?

| m3m0 a răspuns:

Daca D-zeu nu vrea sa stim cand e sfarsitul lumii si il muta pe alta data?

| Simpluuu a răspuns:

Sa postez raspunsuri in privinta apocalipsei ( uita-te la raspunsurile mele )

| Notyabusinessm8 a răspuns:

Nu vine niciun sfarsit laughing

| mnopqr a răspuns:

DACA ar venii as face tot ce am vrut sa fac pana atunci si nu am facut!

| Andrusccaaa a răspuns:

Nu vine nimica, is vrajeli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa-mi fac baia.sa o renovez. poate un curs ceva sau o scoala.sa conving amaratii astia de atei,sa nu se teama de sfarsitu lumii ci sa-l priveasca cu incredere si credinta ca orice sfarsit e un nou inceput, sa conving copii astia de pe TPU sa nu mai creada intr-un sfarsit devastator fiindca nu se va intampla anul asta, si nici deacum in 50-100 de ani.sa ajut cat de mult pot pe toata lumea, si pe mine insumi.sa ma rog Bunului Dumnezeu pentru cei in suferinta sufleteasca sau trupeasca, fiindca e greu tare cu asemenea suferinte.dar de ce spui; ultimele luni de viata? a-ti hotarat voi ateii asta? la ultima intrunire? fiti seriosi bre. speriati copii.

| PreaSfintitu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a zis ma ca ateii cred in sfarsitul lumii? si amarat esti tu ma

| Rapplex a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, nu ateii au facut predictii apocaliptice, ci predictii au facut unii preoti, care acum sunt extrem de bogati.De la anumiti preoti din SUA au pornit si anumite predictii, pe care unii le-au inghitit frumos(ca doar preotului i-a spus D-zeu), si si-au consumat toti banii pe mediatizarea "apocalipsei", iar dupa aceea, preotul si-a cerut scuze, a mutat data "apocalipsei", si asteapta iarasi niste milioane de dolari din partea oamenilor cu credinta oarba.Asa ca abtine-te in a abera prostii care sunt sigur mai mari ca tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este doar o minciună crezută de mulţi, folosită pentru noi subiecte de filme, cărţi etc. Mi-e milă de săracii oameni care îşi vând casele de parcă ar fi un final pe bune. Deşi pe de o parte chiar aştept ziua asta, că măcar vor lua zvonurile un sfârşit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce prostie scuze dar eu unul nu cred sunt minciuni numai Dumnezeu stie cand va veni asa or zis astia de la televizor de zeci de ori ca vine sfarsitul lumii in 2000, 2006 parca 2008, 2010.de 2 ori in 2011. 2012 2014. 2060. 3006, 5000ce sa mai crezi mai bine crezi in Dumnezeu si vorbesc serios nu sunt de alta credinta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii! In afara de Creatorul!

| DraGfirE a răspuns:

Eu nu cred ca e sfarsitul lumii poate ca nu o sa mai existe calendar dar sfarsitul lumii nu prea cred adica orice e posibil si ce planuri as avea tot acelasi happy

| LaChatte a răspuns:

In 2012 nu va fi sfarsitul lumii. nu se stie! de unde stii, ma rog de asta?

| xOneTwoThree a răspuns:

Chestia cu "sfarsitul lumii" este o prostie. Nimeni nu poate prevede ce se v-a intampla decat Dumnezeu. Daca ati crede in el nu ati mai zice asemenea lucrui sau ca nu exista El. Parerea mea.

| xOneTwoThree a răspuns:

PisicutzaVreaMultWhiskasCuFicatzelDulceSiLapteBun daca tu crezi ca va veni, ce mai astepti? Fa ce vrei! T.T

| Pyskiss a răspuns:

Sa`mi bat joc de fraerii care cred ca vine sfarsitulaughing

| sorinache21 a răspuns:

Daca as sti ca vine sfarsitu lumi as sparge o banca laughing