| anonim_4396 a întrebat:

A apelat cineva la vrajitoarea Ciresica? Are puteri magice precum pretinde?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu apela la magie au legatura cu demonii, Dumnezeu uraste astfel de atitudini.

| danay72 a răspuns:

Biblia spune in Deuteronomul 18:10-12,, sa nu se gaseasca nimeni care practica magia'', iar in Fapte16:16-18 vorbeste despre o tanara care avea in ea un spirit de ghicire. Deci conform Bibliei, magia are clar legatura cu demonii.

| CoquineNoire a răspuns:

Da, le-a aratat barbatilor pe globul de cristal unde se afla ciresica

Răspuns utilizator avertizat
| ateuNEGATIV a răspuns:

Inca mai crezi in de astea?

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Ce sa spun, iti dau un sfat prietenest nu apela ca o sa imi spui ca am avut dreptate, si daca nu o faci acuma o vei face mai incolo cand toate vrajile soe vor intoarce la tine si vei pierde tot ce ai castigat prin Vraji...winking si vei spune vai ce mam prostit si iti vei face mai multe pacate...

| SoniaRocs a răspuns:

Vrajitoarele nu vin de la Dumnezeu desi pretind asta. Gandeste-te ca si Satana stie rugaciuni dar nu le spune. Ai grija de sufletul tau ca numai unul ai.