| OctavianDanielMaria a întrebat:

Adam si Eva erau casatoriti? Ca tot aud ca e pacat sa faci sex inainte de casatorie. De parca sexul a fost inventat pentru casatorie. Ii mai aud pe crestini ca, casatoria a fost inventa de Adam si Eva. Sa imi arate si mie un crestin unde scrie ca zeul iudeu i-a casatorit pe Adam si Eva.

5 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

Nu scrie că i-a căsătorit, dar din moment ce erau doar ei 2 cu cine puteau să facă s€x? Acum dacă faci cu cineva asta și nu ești căsătorit cu persoana respectivă, o poți lăsa și să treci la altă persoană. Probabil de asta se face după căsătorie, ca să nu stai în relație doar pentru s€x.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru TheStrategist):

"Acum dacă faci cu cineva asta și nu ești căsătorit cu persoana respectivă, o poți lăsa și să treci la altă persoană."

Adam si Eva au avut fii si fiice. Deci aveau si ei cu cine. Daca copiii lor au facut sex intre ei, de ce n-ar fi facut si cu parintii lor?! Pana la urma, e Biblia, orice tampenie e posibila.

| TheStrategist a răspuns (pentru Holiday):

Mă refeream la perioada în care erau doar ei doi pe Pământ.

| Holiday a răspuns (pentru TheStrategist):

E irelevant. Si cand nu mai erau singuri, tot necasatoriti erau, si chiar daca ar fi fost tot aia era, oricum si-o trageau si cu urmasii lor.