| albertoalex a întrebat:

Alti zic de ce Dumnezeu lasa bebelusi sa moara sau oameni. Poi eu cred ca daca el lar ajuta siar da inmortalitate lui adica sar face mortal. Cei care nu inteleg se sa uite la filmul INMORTALES pana il intelege.

11 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Te-ai certat cu abecedarul? O.O

| ramona30 a răspuns:

Sunt bebelusi care ard de vii in maternitati precum Giulesti, oameni care mor de foame in Africa. D-zeu nu ii ajuta pentru ca nu exista. Este inventia oamenilor.

| AlexCrb a răspuns:

Un crestin ti-ar zice ca "Nu au sau nu vor avea credinta dreapta iar D-zeu nu are mila fata de ei". Serios acum... Dumnezeu joaca sah cu diavolul si mai si pierde laughing

| BlueStar12 a răspuns:

Eu nu inteleg deloc...de unde ai invatat limba romana?
Dimnezeu sau Dumnezeu
siar sau si-ar
si nu e inmortalitate e imortalitate dar poti sa ii zici mai pe romaneste nemurire
si cred ca vrei sa zici Immortals nu Inmortals

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alberto ignorantule? Dumnezeu nu ii lasa sa moara.El ii cheama la dansul ca sa nu moara, ci sa traiasca vesnic.iar Dumnezeu este izvor de viata.

| GodBlessYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu abia astepti sa mori nu? Daca ai afla ca ai cancer cum ai reactiona? Nu cred ca el ii cel care e ignorant. Scuza-ma ca te intreb, cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smenare,am 47 si cancerul nu e un motiv de sinucidere.si nu.nu de abia astept sa mor.dar daca voi fi chemat nu o sa ma pun impotriva.trebuie sa ma supun.tu crezi ca vei face altfel.vai de capul tau daca iti inchipui ca vei insela moartea si cu o secunda macar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai smenare? ma moartea nu vine cand o chemi.ea vine cand nu te temi ma, smenarule ma.

| albertoalex explică:

Greseala omeneasca dar asa se cheama filmul INMORTALES

| albertoalex explică:

Cine a zis ca cheama moarte ba?

| albertoalex explică:

13 am dar gandesc prea mult la mintea mea big grin