| AhileSemiZeu a întrebat:

Am auzit ca daca fiecare om ar citi doua capitole din Biblie (Noul Testament) i-ar merge mai bine. E adevarat

40 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns:

Evident ca e adevarat!
Asta pentru ca Noul Testament este scris de apostolii care lucrau cu puterile diavolilor!
Luca 9.1. Şi chemând Isus pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere şi stăpânire peste toţi demonii

| OOOLEOOO a răspuns:

Am citi noul testament si iute ca am ales alta religie.

| Kramerwalt a răspuns:

Crezi ca daca citeste doua versete il face mai credincios, ma indoiesc. Daca citesti doua randuri din cartea de fizica inseamna ca o sa poti ajunge de 10?

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru Dorugar):

Ha, ha, ha! Cat de inteligent! Normal ca acum, in momentul asta, demonii au putere si stapanire peste tine, din cauza necredintei, insa Iisus le-a dat stapanire lor, Sfintilor Apostoli, peste toti demonii, ca sa ii alunge, i-a facut superiori lor, sa li se inchine, caci ei erau cu Dumnezeu.

| Inferno a răspuns:

Eu am auzit ca daca fiecare om ar citii macar o teorie stiintifica pe z, in mod sumar neuronii ar rezista dublu decat rezista in mod normal

Răspuns utilizator avertizat
| RaduMD a răspuns:

Este probabil să fie adevărat. Citind despre Dumnezeu zilnic, îţi dai o şansă în plus ca să te îmbunătăţeşti şi, în felul acesta, să-ţi meargă mai bine.

Aceasta nu înseamnă că există o legătură de tip magic între două capitole din Biblie şi mai bunul mers (oare cum îl definim?). Creştinii sunt mereu ameninţaţi de pericolul de a da un sens magic, încălcând astfel prima poruncă. Ca să faci vrăjitorie, acele şi păpuşa nu sunt strict necesare: poţi să faci vrăjitorie cu Biblia, ceea ce e cu atât mai rău.

| Woodenpints91 a răspuns:

Am auzit că dacă ignori o pagină din biblie, salvezi un neuron.
Şi mă refer la biblia creştină. Aia, ortodoxă şi plină de mâzgă.

| EmaS a răspuns:

Nu este suficient sa citesti daca nu pui in practica in viata de fiecare zi ceea ce citesti! Trebuie sa fii implinitor nu numai ascultator.

| EmaS a răspuns (pentru Dorugar):

Citeste la Faptele Apostolilor cand Duhul Sfant a coborat peste ei si ei au primit o putere de la Dumnezeu.

| Anecherry a răspuns:

Si daca fiecare om ar citi doua capitole din vechiul testament ar deveni cu totii atei.

| Încrucişătorul a răspuns:

In acelasi mod de gandire, te-as lua cu mine, undeva in munti, la o prapastie si te oblig sa sari.
Motivul? " Hai sari ca gravitatea 'e doar o teorie'... "

| nesuferit a răspuns (pentru Anecherry):

Cu cat citesti mai mult, cu atat iti dai seama in ce prostii obisnuiai sa crezi laughing

| unbaiatanonim a răspuns:

Ce sa-i mearga mai bine? Ai grija la ce te gandesti ca te bate Dumnezeu straight face

| drhotzu a răspuns:

Daaa... este la fel de adevarat ca si daca citesti ziarul iti merge mai bine!

| antropofob a răspuns:

Eu am auzit că dacă citeşti biblia dumnezeu te ajută la păcănele

| DyNo a răspuns:

Vezi sa nu...

Răspuns utilizator avertizat
| AlexeHellsing a răspuns (pentru Dorugar):

Da...că doar apostolii scoteau demonii din oameni ca să-i trimită în vacanță pe litoral.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Inferno):

Ști de ce trăiau oamenii înainte de cinci ori mai mult, și nu ajungeau în scaune cu rotile. Pentru că nu existau teoriile astea științifice.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Anecherry):

Și dacă fiecare ortodox devenit ateu ar citi două teorii științifice pe zi ar deveni înapoi creștin ortodox.

| Ovydiw a răspuns (pentru Dorugar):

Ai scris Isus *_* Si te dai vanjos ca esti religios.
Se SCRIE Iisus cu 2 de i

Răspuns utilizator avertizat
| Anecherry a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Tot ce-i posibil. Stii cum se zice: ''Stiinta e prea grea? Incearca religie!''

| Anecherry a răspuns (pentru nesuferit):

Clarlaughing

| Stefan_Wikked_1994 a răspuns:

E adevarat pe naiba iti pierzi timpul frate du-te si te distreaza ti-a dat tie dumnezeu semne de viata? laughing) Poate e o coincidenta. ( Nu vreau sa influentez gresit)

| EmaS a răspuns (pentru Anecherry):

Si ce vrei sa spui ca nu sunt crestini care cunosc stiinta si ca toti ateii sunt oameni mari de stiinta?laughing

| AlexeHellsing a răspuns (pentru EmaS):

Ei zic că sunt tare deștepți fiindcă se pleacă la picioarele Științei.
Dar singurul lucru mare pe care îl au este mândria, nu inteligența.

| 4b a răspuns:

Cititul Bibliei nu te scuteste de probleme, stres si alte saracii...ideea e sa pui in practica ce citestiwinking