| StMarian2003 a întrebat:

Am avut un vis interesant care nu mai mă lăsat să dorm poate e un mesaj de la Dumnezeu
1 se făcea că la o casă plină de măicuțe începea sfârșitul lumii iar o măicuță mai tânără incerca sa ajute pe toată lumea dar nu putea se ruga la o măicuță mai bătrână so ajute și a zis că nu poate ia mai zis sa nu se ducă afară și s-a pus pe un fel de scaun de paie lângă ea și se rugau după aia apar demonii și distrug multe în jur și omoară oameni.Eu sunt la bunici acasă ascuns după un dulap și demoni întreabă de femei din casă dacă e vreun bărbat pe aici la care vocea unei verișoare de a mea zice că nu în in acel timp mă rugam ziceam un, Tatăl Nostru și demoni omoră pe una dintre femeile de prin casă Eu după îmi schimb ascunzătoare și trec prin fata unui demon și efectiv nu mă vede m-am ascuns în camera mea într-un alt dulap la care incep să mă rog, mă trezesc brusc la capătul lumii într-o colibă unde aduc câțiva oameni rămași închid ușa și într-un copac de lângă colibă erau un cuc și un leu eu zic Doamne ajută mă Să văd și s-au transformat în demoni spun celor din colibă să se așeze și să ne rugăm iar o femeie deschide ușa colibei sa mai intre o cineva iar acel cineva era un posedat la care spune NOI urmează să plecăm m-am gândit să ne mai distram puțin și intră peste noi cei din colibă mai mulți indivizi de genul și ne ataca la mine vine un cunoscut de mai aveam conflicte cu el sa mă lovească eu Spun un fel de incantație nu mai rețin ce anume și și în timp ce tot repet acel posedat mă lovește cu capul de unde văd că îmi curge sânge din nas și eu după m-am trezit
Nu am mai putut să dorm am stat și m-am gândit oare ce înseamnă visul
Nu m-am trezit speriat știam că viseaz oare Dumnezeu mă anunță pentru ceva VA ROG FRUMOS SĂ NU RÂDEȚI CINE Vrea să răspundă so facă fără miștouri Sunt curios ce semnifica visul meu

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

În Eclesiastul 5:3 Dumnezeu ne spune că "visele se nasc din mulțimea grijilor".
Iar în versetul 7 ni se spune că este multă deșertăciune atât în mulțimea vorbelor cât și a viselor.
Ce vreau să spun este că dacă cineva are un vis de la Dumnezeu, omul acela va cunoaște și va fi convins pe deplin că este de la Dumnezeu; un astfel de om nu va mai întreba pe altcineva dacă visul său a fost sau nu de la Dumnezeu; el va fi convins pe deplin de proveniența visului.

Visele iau naștere din ceea ce gândim ziua. Ele ne obosesc și ne frământă mai ales când mâncăm seara prea mult, sau prea târziu, sau ne culcăm imediat după ce am mâncat și nu am lăsat timp pentru ca digestia mesei de seară să se fi terminat.
Ca să nu mai ai vise dificile, te sfătuiesc ca pe plan fizic să mănânci puțin sau deloc seara; iar dacă mănânci, să o faci devreme, până la orele 18:00 pentru ca organismul să aibă timp să-și termine digestia.
Iar pe plan spiritual, te sfătuiesc ca înainte de culcare, pe genunchi, în gând sau cu voce tare, și în cuvintele tale, să Îl rogi pe Dumnezeu ca să te ocrotească și să nu mai ai vise care să te tulbure. Nu uita ca dimineață să-I mulțumești.

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Visurile nu inseamna nimic. Scrie la Ecleziastul.

| StMarian2003 explică (pentru doctorandus):

Cine?

| Drake21 a răspuns (pentru StMarian2003):

Drake catre Marean chh chh ce vezi nu sunt eu

| doctorandus a răspuns (pentru StMarian2003):

Ecleziastul e o carte din Biblie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Visul tău semnifică ce vrei tu, nu îți poate spune altcineva.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu va mai încredeți in vise, sunt forme de manipulare satanicăbig grin

| Drake21 a răspuns:

Facem si filmul nu i problema, astia cu numele Marean sunt oameni tari Inca n ai aflat

Răspuns utilizator avertizat