| Moisie a întrebat:

Am gasit in Wikipedia informatia ca Isus mai este denumit si Lucifer, iata dovada:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Luceafăr

Ba chiar a fost si slavit cu acest nume timp de peste 1000 de ani in biserica crestina inainte de schiasma!
Si i s+au inchinat lui Isus imnuri religioase sub acest nume de Lucifer=Luceafăr
Asa ca pun intrebarea, din ce cauza credeti ca religiosii crestini se inchina lui Lucifer numindu-l Dumnezeu?
Vor sa fie mantuiti prin moartea vesnica?
Sau vor sa se bucure de imparatia lui Lucifer care este Iadul?
Sau poate din cauza ca ei crezand totul asa a proasta fara sa se documenteze, au luat ţeapa?

5 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Aceeasi intrebare anticrestina, aceeasi poezie de sute de ori. Dar daca tu nu esti crestin, ce interes ai oare sa vii si sa murdaresti si sa persecuti crestinismul?

Tu chiar vrei sa fii in fiecare zi dovada vie ca persecutarea impotriva crestinismului continua astazi cu mai multa violenta decat oricand altcândva! sad sad

| Moisie explică (pentru milan9):

De cand este anticrestin sa intrebi cdespre cineva care timp de peste 1000 de ani a fost slavit cu numele de Lucifer chiar in biserica crestina?
Sa intelegem din ce zici tu ca te deranjeaza adevaul?
Sau ca religia ortodoxa este impotriva adevarului?
Asta chiar daca Dumnezeu=ADEVAR!
Pai nu ai vazut ca am dat si un link si daca urmai acel link ai fi vazut clar ca e vorba de biserica crestina si nu de cea anticrestina!

| Moisie explică (pentru milan9):

Faptul ca pui o intrebare nu inseamna ca persecuti pe cineva!
De persecuta va persecuta atunci cand va prind, musulmanii in tarile lor in care este interzis crestinismul pe motiv ca este o bataie de joc la adresa lui Dumnezeu. dar vad ca impotriva astora nu ai mau.
Sa fie oare din cauza ca nu te deranjeaza persecutiile ci doar faptul ca rostind adevarul deschid mintile oamenilor si preotii nu mai au pe cine excroca?

| 1man1 a răspuns (pentru Moisie):

Milan9 exagereaza putin desi in mare partea are dreptate. Esti PROBABIL un ateu care nu suporta faptul ca cineva poate sa creada in Dumnezeu. Ce mi se pare interesant e ca gasim atei la categoria religie. Pentru mine Wikipedia nu este dovada cea mai convingatoare in acest subiect. Daca vrei sa afli ADEVARUL in chestiunea ridicata de tine astept un semn de la tine. Vom analiza ce spune Biblia pe aceasta chestiune. Fii mai bun ca e mai bine!

| Moisie explică (pentru 1man1):

Te inseli! Din partea mea fiecare este liber sa creada ce vrea! Pe mine ma deranjeaza propaganda religioasa care se face pe forumurile pentru tineri.
Cat despre Wikipedia, la fel gandesc si eu, doar ca realitatea precum ca Isus a fost slavit timp de peste 1000 de ani in biserica crestina cu numele de LUCIFER, nu tine de Wikipedia ci de realitate!
A fi bun inseamna cumva a nu gandi si nu a avea opinie sau spirit civic, atunci cand vorbim despre cea mai criminala institutie din istoria umanitatii?