| Fârsâna a întrebat:

Am o intrebare care se adreseaza crestinilor. Ce simtiti in momentul in care auziti din gurita unui om cuvintele " Dumnezeu nu exista "?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

''Domne binecuvanteazal, Doamne dai lumina! ca nu cumva sa nu ma intalnesc cu el in imparatia cerurilor''

Sarbatori fericite happy

28 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Simt o mare intristare de parca mi-ar fi murit cineva drag.

| cristi202 a răspuns:

Ma gindesc ca nu stie care e realitatea, si ca mai are inca multe de descoperit in viata.

| Angel0 a răspuns:

Inca nu am auzit din gura vreunui om. Daca te referi la atei, astia mai au multa mamaliga de mancat pana sa devina oameni.Fizic seamana foarte mult cu oamenii, de aceea te poate induce in eroare. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| n0matterman a răspuns:

Foarte buna intrebarea, m-am amuzat copios la vederea crestinilor astora prefacuti.Se pare ca este cum am spus acum ceva timp, majoritatea va vedeti superiori si aveti impresia ca sunteti o rasa aparte.
Sunteti complet amuzanti(hazli chiar), rad ca retardatul de 10 minute hahahahahaha.
Oricum, majoritatea explicatiilor suna ceva de genul:" Mi-e mila de tine ca nu crezi in Dumnezeu(deci asta implica ca vrei sa ajuti persoana respectiva) dar daca ma intrebi de el si imi vei respinge 'argumentele'(printre care niste incercari patetice de convertire ca "Iisus te iubeste si-ti vrea binele" sau "Iadul este un loc infiorator unde vei arde pentru eternitate") cu usurinta, iti voi spune ca nu-l poti intelege pe Dumnezeu sau ca ar trebui sa citesti Biblia ca eu n-am timp de asa ceva(sau eternul priveste-n jur, este lucrarea lui Dumnezeu)".
Cool story christianity.

Răspuns utilizator avertizat
| costis a răspuns:

Din pacate aici pe site "auzim" mult mai multe. Cred ca problema e mai mult de limbaj si de "nivelul" conflictului. Dar si legat de astea imi asum ca fiecare are educatia lui si se manifesta ca atare. Am constatat ca limbajul filozofului de cvartal abunda in: retardat, cretinopat, idiopat, BORatura...

| nesuferit a răspuns:

La fel simt si eu cand cineva zice dumnezeu exista

| iRaul a răspuns:

Exista crestini si exista atei, iar dragii mei, voi sunteti idioti.
Stima!

| Kramerwalt a răspuns:

In primul rand chiar esti Niculina Stoican? Si in al doilea ma rog pentru acel om sa inteleaga si el!

| Fârsâna explică (pentru Kramerwalt):

Da, sunt Niculina Stoican, mi-am facut si eu cont si incerc tot posibilul sa nu fiu data la stiri, mai ales la Kanal D cum ca mi-am facut cont.
Pentru ceilailalti-va multumesc din suflet pentru raspunsurile sincere, va rog nu puneti mai multe intrebari despre persoana mea.

| LineGuide a răspuns:

Ceva de genu: alt ..care nu stie. iar imi usuc gura de pomana sa ii explic..si iar nu intelege...
Simti o scarba totala... sper ca intelegi!

| LineGuide a răspuns:

Ma prin reveatia naturala...omul trebuie sa inteleaga, ca pe undeva pe acolo pe sus exista un cineva care trebuie sa la fi facut, da nu el ce zice BigBang, 100% asa e ....numai baliverne
Hristos a inviat!

| danay72 a răspuns:

Mila si ma gandesc ce s-a intamplat in viata acelei persoane de nu crede in Dumnezeu, probabil ca a fost informat in mod gresit de existenta sa sau de ce nu intervine pentru noi, desi are puterea necesara.Sunt convinsa ca multi devin atei pentru ca nu li s-au adus argumente convingatoare cu privire la existenta Creatorului si li s-au adus argumente mai degraba fanatice.

| 220V a răspuns:

Extaz, si-a dat si el in sfarsit ca nu exista nimic. Sper sa aud asta cat mai des

| 4b a răspuns:

Presupun ca la aceasta intrebare ti-au raspuns doar crestiniilaughing ce multi avem pe site...la afirmatia data, imi vine sa ma dau cu capul de peretilaughing glumesc, fiecare crede sau nu dupa buna constiinta in existenta Lui. Normal ca nu pica bine unui crestin sa tat auda de ''n'' ori acest lucru, da ce poate face? sa multumeasca Creatorului ca le-a dat gura celor care afirma acest lucru, si lui sa-i de-a putere de-ai rabdawinking

| metalheart a răspuns:

Un fel de mila amestecata cu dorinta de a incerca sa-i explic cine este D-zeu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce simţi când cineva îţi spune "eşti un animal"? Aceaşi lucru este şi cu negarea lui Dumnezeu, de fapt se neagă însăşi esenţa umană şi rolul creator dat de către Dumnezeu omului în lume ca "Zidire de mare preţ". Motive pentru care se deviază la expilcaţii-aberaţii gen teoria evoluţionista care reduce rolul omului la condiţia unei primate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iaca inca un dabija, care moare de grija altora. da ia spune tu prima ce simti?

| 1Mihai1 a răspuns:

După părerea mea, acel om este increzut, pur si simplu nu gandeste!

| Preotul a răspuns (pentru 1Mihai1):

Asa e bravo! bune raspunsuri

| Youknowimright a răspuns (pentru 1Mihai1):

Gresit. Acel om gandeste, cerceteaza diferitele posibilitati si nu crede orbeste baliverne despre un zeu a carei existente nu este dovedita.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Preotul):

Mersi!

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Simt ca acel om nu respecta proverbul ''De 7 ori masoara si doar o singura data taie!'' Este foarte trist sa auzim aceasta, dar nu avem ce sa facem, deoarece acel om care a zis nu are incredere in Dumnezeu si este foarte greu sa ii recapeti credinta (evident daca a avut-o...). Aceste cuvinte sa-r asemana cu un copil care a crezut in Mos Craciun, dar dupa ce a aflat de undeva ca el nu exista ii este foarte greu sa isi recapete credinta. O zi buna tie!

| RaduMD a răspuns:

Eu simt milă şi îngrijorare.

| roxaa15 a răspuns:

Doamne iarta-l ca are mintea intunecata

| PulbereDeStea a răspuns:

Mi mila de el deoarece nu stie ce il asteapta.

| Nosam a răspuns:

Novus Ordo Seclorum