| Inferno a întrebat:

Intrebare adresata crestinilor:
Pornind de la premisa ca Dumnezeu nu exista, Dumnezeu exista?

7 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Care crezi ca si-ar da cainele pe mana lui?

| Felys a răspuns:

E doar o inventie a unor prosti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Felys):

Corectie, inventie a unor primtivi, preluta de catre sarlatani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e nu, insa adevarul e ca nu poti dovedi nici ca nu exista, insa pe baza cunostiintelor actuale se pot aduce argumente care reduc existenta zeilor. Cu singuranta ca daca ar exista un oarecare "creator", nu ar nici omniprezent, nici omnistient, nici imaterial. Deoarece practic viata e data de materie, in lipsa ei nu exista nimic.

| DeusCorrupti a răspuns:

Oamenii trebuiau ținuți sub control într-un mod, astfel l-i s-a promis o enternitate in paradis cu conditia sa se conformeze unor reguli de moralitate.

Religie parca suna mai bine acum, asa-i?

Gandeste-te cate milioane de oamenii au murit linistiti si impacati cu gandul ca vor ajunge in rai, in loc sa se zbata pentru o sansa de supravietuire.

| dogee92 a răspuns:

" Nu raspunde nebunului dupa nebunia lui ca sa nu se creada intelept! "winking - proverb big grin