| lupuvictor a întrebat:

Credeti ca Ingerii cazuti pomeniti in Biblie s-au imperecheat cu oamenii, si de aceea Dumnezeu a distrus Sodoma si Gomora, si a facut Potopul lui Noe, pentru ca ADN uman nu mai era compromis?
http://constiinta.blogspot.ro/......ma-si.html

Răspuns Câştigător
| SindyR a răspuns:

Diavolii cazuti din cer sunt ceata lui Lucifer, deci sunt diavolii sau ingerii intunericului. Oamenii s-au compromis singuri ascultand ispitele de la ingerii cazuti.

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu. Dumnezeu a distrus Sodoma si Gomora pentru ca pacatul era la culme, au schimbat intrebuintarea fireasca au devenit homosexuali.Cat despre potopul lui Noe din nou pacatul era la culme, oamenii traiau in pacat si radeau de Noe.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, fara suparare, astea-s povesti de grupa mica.

| bogdan72 a răspuns:

Nu. Mai degraba au intrat in oameni (cu permisiunea lor tacita). ADN-ul si planul spiritual nu au nici cea mai mica legatura...

| tavadaresti a răspuns:

? cam ciudata, dar acum de ce nu ma este acest fenomen, ingeri cazuti>ingerii inselati de Lucifer

| gfghn a răspuns:

Demoni impreuna cu Satan Diavolul au coborit pe pamint si si-au luat corpuri umane pentru a putea intrtine relatii sexuale cu femei. Ei au vazut cit de frumoase erau femeiile din accea vreme si in inima lor sa-u nascut dorinte gresite. Lumea accea era plina de violenta imoraliate si rautate.

| comandamente a răspuns:

Ce prostie! nu cred o asemenea afirmatie deoarece Angeri nu se anmultesc ca si noi, ei sunt creiati din nimic adica au alta materie, marcu 12.25 si luca 20.30

| lupuvictor explică:

Corectare: Adica pentru ca ADN uman era compromis? Scuzati greseala.