| Dorugar a întrebat:

Ne invata Biblia si religia bazata pe ea numai lucruri bune?
Daca DA atunci cum de vedem ca in Biblie in Legenda lui Lot, (cel cu Sodoma si Gomora) acel Lot care i-a primit in casa lui ca oaspeti pe ingerii lui Dumnezeu ravniti de homosexualii din Sodoma, pentru ca acolo erau numai homosexuali, vedem ca aceeasi ingeri au distrus orasele Sodoma si Gomora dar nu l-au pedepsit si pe Lot care le-a lasat gravide chiar pe propriile sale fete, fara ca ingerii lui Dumnezeu sau Dumnezeu sa-l pedepseasca.
Care esteconcluzia logica?
Nu cumva aceea ca este interzisa homosexualitatea, dar ca incestul este permis?
Vi se pare ca astea sunt invaturile bune de urmat in Biblie?

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Biblia si crestinismul trebuie sa dispara.
Biblia parca ar fi scrisa si rescrisa de o armata de psihologi malefici si psihopati.
O povestire horror idioata si de proasta calitate oferind doar teama, prostie, ignoranta, suferinta, blesteme (Isus si smochinul) si alte plagieri antice( Pastele, craciunul etc).
Concluzia;
Merita aruncata in foc, cu totii slujitorii ei ce au incetinit progresul de evolutie al umanitatii.

O zi frumoasa happy

| Alcyon a răspuns (pentru Okkultist):

Ce mentalitate cretinoida ai! Si mai sustineti ca sunteti mai presus de fanaticii religiosi... Mi-e scarba de ateii ca voi. Sunteti ca niste babe ne... tute care nu fac decat sa critice de dimineata pana seara happy O zi buna si tie.

| Dorugar explică (pentru Alcyon):

Tie ti se pare ca mentilatea mea este asa cum spui, pentru ca tu esti asa. Se stie ca fiecare om judeca cu mintea sa si dupa felul sau, adica asa cum este el.
Iar tu esti una care refuza sa accepte niste adevaruri clar dovedite de stiinta si continui sa crezi prostii fanteziste fara suport in realitate deci nici in adevar. Tu esti exact asa cum zice Biblia, adica " saraca cu duhul" si asta din cauza ca Diavolul numit si Dumnezeul veacului acesta ...vezi mai departe in Corinteni 4 4 unde scrie ca " Dumnezeul veacului acestuia a orbit minţile oamenilor"