| sweetela a întrebat:

Am o prietena musulmană si este impreuna cu un baiat ortodox de vreo 3 luni.Este posibil? Stiam ca nu ca isi încalcă religia si este pacat si tatăl ei o poate dezmoșteni si alte chestii. Ce e adevarat si ce nu?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Prietena ta e musulmanca din parinti musulmani care au fost si ei din parinti musulmani sau este vreo corcitura gen arabi plus ceva tigani de pe la noi. Este foarte important deoarece nicioata o musulmanca nu se cupleaza cu un crestin.

| Holiday a răspuns (pentru danut):

Vezi sa nu, am am umic libanez cu parinti musulmani dar care rupe in doua carnea ce porc, mananca pe timpul ramadamului astora, etc. Bineinteles ca la fel ca la crestini i-au frecat astia ridichea cand era mai mic, dar si-a vazut de ale lui. Sunt destui "musulmani" care in fapt sunt atei dar de frica, de gura familiei, etc respecta diverse chestii musulmane, mai mult sau mai putin.
Si fata asta poate fi musulmana doar din inertie, adica sa respecte ceva traditii, dar in esenta sa o doara in cot de spiridusul alora.

| SG1995 a răspuns (pentru Holiday):

Sau să fie chiar religios, dar suficient de treaz la cap cât să nu-și impună religia forțat.

| danut a răspuns (pentru Holiday):

La barbati merge, la femei, ba, ca altfel vede moartea.

| doctorandus a răspuns:

Da, vezi sa nu-i omoare ta-su pe amandoi.

| T0T a răspuns:

Dacă există dragoste adevărată cui îi pasă?

| SG1995 a răspuns:

Da e posibil, există și căsători mixte între musulmani și ortodocși, ideea că dacă taică-so e cât de cât open mind, relația poate să meargă.

| oprescudorin11 a răspuns:

Interesul trece peste convingeri si religii.Dar trece repede! Iubirea sugerata, este departe de problema de fond, cata vreme se aminteste de mosteniri!
Adevarul este ca sunt interese care-ti scapa amestecate cu 'primavara pisicilor'.
A vcaldurilor sexuale amestecate oribil cu mirosul feromonului BANULUI!

| VelaJohnny a răspuns:

laughing tu ai fi impreuna cu o ortodoxa, penticostala sau din orice alt cult crestin care este intr-adevar religioasa in ce priveste religia ei? As fi surprins sa spui „da" avand in vedere ca in ochii tai ar fi o „spalata pe creier" o astfel de persoana. In schimb, daca iti impartaseste convingerile, clar, este o persoana „inteligenta", si prin urmare atractiva. As zice deci ca intri si tu in categoria celor „spalati pe creier" conform criteriilor stabilite de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VelaJohnny):

Să înțeleg că dacă ai fi împreună cu o musulmană ai lăsa-o să-ți bage pe gât convingerile ei. Asta nu arată decât că ești mai spălat pe creier decât ea. Ce contează în primul rând este rasa, nu religia. Evident că primar este că dacă tu ești alb să stabilești relații tot cu o persoană albă, nu că dacă ești creștin o să fii cu o persoană de culoare doar pentru că și ea este creștină. Oricum, în cazul tău și al unei musulmane n-ar fi nicio diferență pentru că voi slăviți aceeași fantomă. Dacă pe ea o interesează convingerile tale sau vice versa atunci nu văd nicio problemă în a vi le împărtăși dar tu dai de înțeles că dacă ai fi cu o persoană de altă religie automat trebuie să te supui convingerilor ei, ceea ce este stupid.

| Idris a răspuns:

Daca intrebarea ta este: " Este posibil? " Faptele lor iti raspund ca este posibila o relatie intre o fata musulmana si un baiat ne-musulman. Dar daca intrebi cat de legala este aceasta relatie dpdv islamic, atunci problema este foarte, foarte grava. Ceea ce face atat fata cat si baiatul este numit ADULTER, pentru ca islamul nu permite relatii in afara casatoriei. Pe langa asta, o casatorie intre o fata musulmana si un baiat ne-musulman nu este permisa. Deci din orice unghi ai privii, relatia este ilegala, iar fapta pe care cei doi o comit se numeste ADULTER, iar in islam acest tip de fapte sunt pedepsite foarte grav.

| Aslam a răspuns:

Daca tatal ei este vreun islamist incuiat la cap, poate chiar si s-o omoare, nu doar s-o dezmosteneasca. happy Dar, daca este un om care nu da doi bani pe religiile astea stupide, nu ii va sta in cale.

| Derkes a răspuns:

Da e posibil