| XatomisX a întrebat:

Am observat un lucru multi cred in D-zeu ca asa au auzit ei ca e bine dar daca ii intrebi de ce ei nu stiu laughing pur si simplu au auzit ei ca asa trebuie straight face urasc gandirea asta de turma voi ce credeti nu am dreptate? daca vine unul disperat de religie il rog sa nu imi raspunda la intrebare multumesc

44 răspunsuri:
| UnOmModest a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Perfecta dreptate ai, perfecta...

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Ema a zis asa pentru ca nu a inteles ce a zis Einstein, sau pentru ca ia de bune informatiile "oamenilor de stiinta" teisti. oh go on
Stiinta si religia sunt 2 lucruri total diferite, fiecare merge in alta directie, culmea e ca se mai intersecteaza, asta pentru ca religia se tot baga in treaba. Biblia e o carte istorica, noul testament adica, vechiul e basm curat, scris de niste frustrati primitivi.

De la o vreme esti cam trist. Crestinii nu erau veseli? thinking

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

Categoric s-a-ntamplat ceva cu mine. De-obicei ascult TANGO cand sunt trist thinking

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

Neah. poate doar singuratic, melancolic. Nostalgic...

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Suntem pe aceiasi lungime de undawinking

| iurii75 a răspuns:

Sînt de acord cu tine, și mie nu-mi place gîndirea de turmă. Dar culmea este că astfel de turme sînt în ambele categorii!

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns (pentru UnOmModest):

M-ai lasat mut.Esti un ipocrit, n-ai putin respect fata de sine.Cum poti sa te chinui cu astfel de minciuni, cand nici macar tu nu esti sigur ca exista doamne doamne? Nu stiu cum poti sa gandesti asa.

| UnOmModest a răspuns (pentru Thunderstruck):

Omule, intelege o data pentru tot deauna ca parerile sunt impartite in mai multe tabere OK? Tu crezi ce vrei, eu cred ce vreau. A fost o parere. Iti convine BINE, nu iti convine iar BINE.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Ai foarte mare dreptate. Sincer, eu cred in Dumnezeu, departe de orice religie de pe pamantul asta. Pentru mine Dumnezeu reprezinta partea buna. Nu cred in nicio alta religie, ci doar in ceea ce am spus: Dumnezeu e bun(nu razbunator sau pdedepsitor).