| Mitch a întrebat:

Ar fi bine ca si scolile generale si celelalte licee de stat sa preia modelul Seminariilor Teologice? Nu ar fi mai bine si mai frumos ca in zilele de sarbatoare cu cruce rosie sa se dea liber? Ar fi o decizie inteleapta luata de minister?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oh, da! Atunci sa vezi inflatie de analfabeti! Nu invata ei sa scrie si sa citeasca asa, cu structura asta a anului scolar. Daca se mai si intrerupe tot din 3 in 3 zile pentru a serba cine stie ce sfinti obscuri, n-or sa mai stie nici cum ii cheama. Nu ca acum ar sti toti.
Cateodata am impresia ca sarbatorile alea cu cruce rosie au fost inventate de "gospodinele" puturoase ca sa aiba o scuza ca nu spala, nu calca, nu fac de mancare sau curatenie, in schimb se uita non-stop la telenovele cretine.

| Anonymus314 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Analfabeti si semi-analfabeti vor fi mereu asa ca nu mai baga vrajeli ca scoala face mare **** din elevi, le baga matematica pe gat cu forta si ii invata tot felul' de prostii care nu le vor folosi niciodata.Cateodata gandesti prost. Pe langa toate astea, te mai si astepti ca elevilor sa le placa scoala, pai daca le bagi tampenii in cap care nu-i intereseaza, normal ca nu-s atenti. Ceea ce nu inteleg eu, e ceea ce vrei tu sa insinuezi cu telenovelele cretine, uite ca eu stiu engleza din telenovele si filme "cretine" mai multa decat au invatat cei de varsta mea in 1-8. Din 3 in 3 zile? mai uite-te pe calendar, daca n-ai cumpara-ti si mai economiseste banii aia pe care ii arunci non-stop pe tigari si bautura.

Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi da, cu cât copiii fac mai puțină școală și merg mai mult la biserică sunt mai urșor de controlat. Bravo, bun inițiativă, hai să ne batem joc de școală și să scoatem din orele acre sunt deja prea puține pentru nivelul de înțelegere al unora.

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Voi și așa nu vă omorâți cu învățatul, dovadă rezultatele de la bac de anul acesta.

| barbattttt a răspuns:

Buna idee vrei sa stai mai mult acasa!?laughing

| Holocaust a răspuns:

Un fost coleg din generală e la "Seminarr".
Lui îi place religia, mda.habar n-ai ce chin e pe ei acolo.Un bonus:zilele libere,dar în rest îi pune să planteze copaci în curtea bisericii,sau livadă,ce naiba au ei acolo. Când termină orele,liceul are camin, și ei acolo pierd timpul, uitându-se pe pereți.Nici un club, nici o ieșeală la un suc ceva cu colegii.Doar monotonie.Care e diferența așa de mare între asta și budism?!
Toți mor nefericiți...
În rest, mie mi-ar plăcea ca de sărbători să stau acasă(mai puține ore de școală).

| Minks a răspuns:

Speeder96: Mi-e mila de cei din jurul tau pentru simplul fapt ca e ilegal sa-ti plaseze cineva un glont in cap. Ii chinui.

Răspuns utilizator avertizat
| noktambul a răspuns:

Dar nu ar fi mai bine sa dedici studiului acea zi libera? Si daca tot vrei sa inveti nu ar fi bine sa o faci la scoala? Chiar prin simpla prezenta ceva-ceva s-ar lipi de tine. Cineva ar fi mai castigat daca ar freca-o la rece intr-o zi asa zis "libera" sub pretextul ca e "sarbatoare" in loc sa puna mana pe carte? Prea multe "sarbatori" pe care majoritatea le serbeaza stand degeaba, pregatindu-se sa le serbeze si dupa aia incercand sa isi reintre in ritm! Si asta este una din cauzele carora am ajuns unde am ajuns!

Răspuns utilizator avertizat
| WeeD a răspuns:

happy Stii ca nu gandesti rau deloc laughing?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde cu, pui problema. Vezi tu, daca vrei aceste pauze numai pentru. ca esti lenes/lenesa, si nu cum trebuie adica mergand la biserica, spunand rugaciuni, devenind mai bun, atunci e pacat, oricum presepun ca cei din comunitatea asta mai ales tineri nu prea le au cu Dumnezeu.