| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca eu sunt ortodoxa si la scoala fac religie catolica?

19 răspunsuri:
| KlaraWeiss a răspuns:

Da, este, catolicismul e alta religie, sustine alte dogme care au fost considerate erezii de Sfintii Parinti ai ortodoxiei http://www.credo.ro/catolicism.php

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Tot aceaiasi balacareala si aceleasi prostii se invata indiferent de religie, asa ca nu conteaza.

| DenisejUSTmE a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Nu-i adevarat! Acolo te invata alte lucruri. Fiecare religie are invataturile ei si deci nu sunt aceleasi invataturi la toate religiile.

| Polaris a răspuns:

O să arzi în iad. Iu madăr-arzătoare-în-iad-facăăăr!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alea-s prostii lumesti. Dumnezeu este unul singur. Si eu sunt ortodox si am intrat si in sinagoga (evrei) si am respectat regulile lor. Cu cat stii mai multe cu atat e mai bine.

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Da are pentru ca religia ortodoxa nu este acelasi lucru cu religia catolica!

| ÐÿÅ a răspuns:

Pai eu cred ca nu are nimic... Dar lucrul pe care nu-l inteleg este ca tu esti ortodoxa, iar la scl. faci religie catolica?! thinking thinking

| jo_7646 a răspuns:

Nu are nimic, tot Biblia e la baza!

| jo_7646 a răspuns:

Nu are nimic.Biblia e baza!

| MoNoPo a răspuns:

Buna! Depinde daca faci tot timpul ore de religie la ei da este pacat dar daca te-ai dus si tu de 2-3 ori sa vezi cum e si sa stii mai multe poate ca Dumnezeu va intelege.Si eu sunt ortodox.Biblia zice in felul urmator:Ramai in religia in care tai nascut pana vei muri.

| Rebe97 a răspuns:

Asa ma gandeam si eu ...ca nu are nimic! Doar tot acelasi Dumnezeu il au si ei happy

| Rebe97 a răspuns:

Draga FucktheSystem din cate stiu eu intre religia catolica si religia ortodoxa exista niste mici diferente, de aceea am postat aceasta intrebare, si lasa tu istoria ca si eu stiam ca erau unite. Daca nu stii sa raspunzi la o intrebare fara sa jignesti mai bine nu o face...din cate stiu eu site-ul acesta a fost creat pentru a raspunde in mod civilizat si adecvat la intrebarilor utilizatorilor nu prentru a insulta oameni... Daca intrebarea mea ti se pare stupida sau prosteasca atunci de ce te mai bagi sa raspunzi? ''copil destept ce esti tu''

| Rebe97 a răspuns (pentru Rebe97):

*intrebarilor (fara la)

| FucktheSystem a răspuns (pentru Rebe97):

Pfff, dacă nu observi ce am scris eu era un replay la ce a zis @bumTzii, adică:
Ea a zis : Mai intrebi? normal ca e rau. aia pot sati bage tot felul de prostii in cap mai bine.nu mai face sincer iti zic.iti bati joc de d-zeu asa
Și eu i-am răspuns cu: Copil prost ce ești, catolicii sunt tot creștini, cred tot în Dumnezeu. Ști cândva biserica Ortodoxă și cea Catolică era unite, una și aceeași, mai treci și tu pe la ora de istorie...

Pricepi?
Oricum sincer nu-mi pasă de ce a fost făcut siteul, eu când am ceva de zis o zic.

| PcvXd a răspuns:

Mai intrebi? normal ca e rau. aia pot sati bage tot felul de prostii in cap mai bine.nu mai face sincer iti zic.iti bati joc de d-zeu asa

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru PcvXd):

Copil prost ce ești, catolicii sunt tot creștini, cred tot în Dumnezeu. Ști cândva biserica Ortodoxă și cea Catolică era unite, una și aceeași, mai treci și tu pe la ora de istorie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ai invata tu teoria evolutiei nu povesti sf

| IDamon a răspuns:

Nu cred ca este o nici o problema. nu sunt mari diferente.

Întrebări recente