| xFaith a întrebat:

Are ceva daca fumez in timpul postului?

Răspuns Câştigător
| GiuliaGiuly a răspuns:

Daca chiar vrei sa ti post, mai abtine-te de la viciile pe care le faci de obicei. daca le continui si in timp ce ti post nu are nici un rost. abinete de la mancare, bautura, vicii..sunt foarte importante, iar in general viciile pot duce la o viata insuportabila, asa ca mai redu din ele..succes!

| GiuliaGiuly a răspuns (pentru GiuliaGiuly):

Ms pentru funda

| xFaith explică (pentru GiuliaGiuly):

Cu placere :*

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Fumatul nu este bun nici o dată!
( Eu fumez peste un pachet zilnic. Până să mă apuc de fumat puteam înota fără mare efort și un km, după asta oboseam și la 300 de metrii. )

| kamykaze88 a răspuns:

E carne? nu! asa ca nu e

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! atunci cand vrem sa tinem post, e bine sa ne abtinem de la orice, mancare, bautura in special viciurile trebuiesc lasate pe perioada postului, fara injurat etc.
O zi frumoasa sa aihappy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu merita sa iti distrugi organismul!

| danay72 a răspuns:

Biblia condamna fumatul, deci... 2Corinteni7:1

| 4b a răspuns:

Tutunul dauneaza grav sanatatii...asta in caz ca-ti pasa de viatawinking

| iKeel a răspuns:

După părerea mea, este un păcat.

| rocco09 a răspuns:

Are, si daca fumezi cand nu postesti! Iti distrugi sanatatea

| charonmario a răspuns:

Trupul e templu duhului sfant tu bagi fum in el crezi ca sunt compatibile tu ce zici

| FucktheSystem a răspuns (pentru charonmario):

Și în Biserică e fum de la lumânări dacă e să o luăm după logica asta.

| charonmario a răspuns (pentru FucktheSystem):

Da asa e da cine a zis ca sunt de acord cu traditia bisericii ortodoxe

| SilentNoteA a răspuns:

Pai de ce ar fi pacat, doar nu ranesti pe nimeni cu tigara, doar pe tine.

| Amikasss a răspuns:

Eu cred ca da. Postul e pentru curatarea sufletului. Deci, eu cred ca e un pacat, dupa cum a spus si Quickk. Tutunul este un drog.