| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi am avut onoarea de a avea prima oră de religie din clasa a XI-a.Se prespune că ar trebui să invăţ istoria religiilor, pe naiba, profesoara mea face pură propagandă ortodoxă încat mai aveam puţin ceva, orice argument îi aduceam zicea că mint şi că acest lucru nu scrie în Biblie, că nu am voie să îi spun "ba nu" când ea îmi spune mie despre religie deoarece ea ştie mai multe.Mereu am luat-o pe profesoara mea de religie exemplul perfect de creştin:Ignorant, Arogant şi prostie nelimitată.A venit culmea şi un preot în clasă să ne stropească cu puţină apă de la robinet cu busuioc, spunând în continuu că religia creştină este cea adevarată pentru că:Aşa scrie în Biblie,Este cea mai veche religie din lume care a rezistat(Asta după capul său) şi că numai creştinii au acces la Iisus.L-am corectat pe acest maimuţoi spunândui că Hinduismul este mult mai vechi decât Creştinismul.Apoi el cu o doză nemarginită de prostie o întreabă pe o colegă: "Ştii despre zeul hinduismului sau despre dogma acestei religii?" aceasta răspunzând "Nu!" maimuţoiul cu o doză imensă de aroganţă îmi spune mie:"Ei vezi, de creştinism toată lumea ştie, dar de hinduismul tău". Apoi nu i-am mai spus nimic, nu are rost să porţi o discuţie contradictorie cu un prost. Oare când toate aceste specimene vor dispărea?

9 răspunsuri:
| Allrc24Orthodox a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa stai la ora faci cerere spui ca esti ateu si gata ai scapat de religie.

| Inferno a răspuns:

Deci stai sa inteleg. Preotul a intrebat-o pe profesoara de religie daca stie de religia hindusa,iar aceasta a raspuns "NU"? Din moment ce este profesoara de religie raspunsul "nu" dovedeste doar incultura dansei in acest domeniu. Apoi preotul dupa ce a intrebat pe cineva care nu are studii necesare incat sa predea religie, a raportat intreaga umanitate la aceasta inculta?
Ignoranta si incultura unei singure persoane, ce are nesimtirea sa se numeasca "profesoara de religie", nu reprezinta toata lumea si, cel mai important, nu poate schimba realitatea.
Religia hindusa exista indiferent de stiinta, sau mai bine spus nestiinta, individului, pentru ca in asta consta existenta insasi. Un obiect exista doar daca este independent de constiinta umana. Dumnezeu este independent de constiinta umana?

| Dorugar a răspuns:

Poi daca treaba sta asa cum zici, si ea se crede atat de desteapta, invit-o aici sau pe forumul http://forum-anti-christi.forumers.ro ca sa ii explicam care este adevarul despre religia ortodoxa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti si tu un specimen ca si ele dupa cum povestesti acolo. asta este, ia nota de trecere si da-i incolo.

| RAY a răspuns:

Nu stiu, din cate observ se inmultesc tot mai mult fanatici religiosi care sunt obsedati de religia lor

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Atâta timp cât selecţia naturală nu va reveni la oameni, vom avea parte de aşa specimene mult şi bine.

| Urzi23 a răspuns:

Dorugar a răspuns:
Poi daca treaba sta asa cum zici, si ea se crede atat de desteapta, invit-o aici sau pe forumul http://forum-anti-christi.forumers.ro ca sa ii explicam care este adevarul despre religia ortodoxa!

Urzi23 a raspuns cu intelepciune:

Bre soimos scuze @drogar nu uita sa ii avertizezi ca pe acel site de,,,,,,,, nu mai exista posibilitatea de a se dezabona si trebuie sa te suporte pe tine cum ii jignesti De fiecare data am maturat cu voi asfaltul de sareau fulgii din voi ca din fazan, ai apelat la solutia extrema BAN pe 38 de ani Esti un om de,,,,, cu siteul tau,,,,,,,,, pe el.Tu esti admin tu moderator, tu centrezi tu driblezi dar dai pe linga mingie, apoi zici ca ai dat gol Vad ca ai venit cu toata satra pe aici este si apopii si toti,,,,,, ar trebui sa avertizezi lumea ca acolo sunt oameni bolnavi care au acces la calculator.De regula tu reusesti sa fugi pe sub gard si sa ajungi la un net caffe, tot in Germania te crezi coane? tot singe albastru curge prin vinele tale? Din contra pe acolo ziceai ca muncesti de te spetesti dar esti pe net toata ziua, poate ai gresit schema de tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine nu postai.am vazut cine e prostul. busuiocul.

| William a răspuns:

De fapt oamenii au crezut in Dumnezeu inca de cand au fost creati iar Crestinismul se refera la venerarea lui Dumnezeu, pe cand hinduismul se refera la venerarea boului, eledantului si a unor personaje cu multe maini imbracate ca niste gay. Poti sa venerezi zeii aia hindusi, si daca o faci cum trebuie o sa ti se arate un drac, fiindca in spatele fiecarui zeu hindus se afla un diavol. Nu o sa ma crezi pana nu vezi unul in fata.