| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am dus niste bomboane la biserica si l-am gasit pe parintele meu, l-am intrebat daca tine post si nu mananca bomboane..cred ca am facut o gafa..credeti ca s-a suparat pe mine din cauza asta?

Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Nu cred ca s-a suparat.Cu atat mai mult daca este parintele tau duhovnic care trebuie ca are destula intelepciune si la urma urmei eu nu vad unde ai gresit.I-ai oferit niste bomboane iar gestul tau a fost un semn de daruire.Iti faci ganduri degeaba.Si-apoi postul Adormirii Maicii Domnului incepe din 1 august.Doar preotii monahi tin posturile peste saptamana.Adica lunea, miercurea si vinerea.Eu zic ca din contra, s-a bucurat.

12 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu citim gandurile lui, asa ca nu putem sti daca s-a suparat. Daca bomboanele erau facute cu grasimi animale, nu erau de post.

| danay72 a răspuns:

Nu cred, mai ales ca el stie ca in Biblie nu spune sa mai tinem post, ci mai degraba sa ne concentram sa avem o viata care sa-i fie placuta lui Dumnezeu.

| DyNo a răspuns:

In mod sigur s-a suparat. laughing Si asa nu tinea post, fi sigura.

| mihaitaLGP a răspuns:

Grav, baga capul sub sutană.

| casablanca40 a răspuns:

Depinde de preot. Mie daca mi-ar face cineva asta l-as scalpa pe loc.

Răspuns utilizator avertizat