| 1libercugetator1 a întrebat:

Ati avut vreodata probleme sentimentale din cauza ca sunteti ateii?

ati avut vreodata probleme sentimentale din cauza religiei voastre?

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cam toate problemele mele au avut legatur cu scoala: probleme la matematica, probleme la fizica, probleme la chimie, probleme cu absentele, probleme cu temele etc. Totusi nimeni nu mi-a facut probleme din cauza religiei.

| OOOLEOOO a răspuns:

Toti am avut probleme sentimentale, omul e ca o floare slaba ce gandeste, cum o sufla putin vant se indoaie intr-o parte, si tot asa...

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, pentru ca ii evit pe crestini pe cat posibil. N-am chef sa stau mult timp langa o persoana care abereaza neincetat. Eu nu vorbesc despre dumnezeu asa din senin, dar astia crestinii se simt datori sa-l laude, daca e asa, sa ramana cu el si cu laudele lor.

| martzian a răspuns:

Nu. Din contra, principiile m-au ajutat sa imi intemeiez o familie fericita, cum nu credeam ca mai exista.

| blueheart a răspuns:

Nu. In dragoste nu amestec religia. Ce conteaza daca eu sunt credincioasa si el ateu? Ne iubim si atat. Suntem noi amandoi, nu lasam loc si pentru altceva sau altcineva.

| 1libercugetator1 explică (pentru blueheart):

Din pacate unele fete nu gandesc ca tine

| blueheart a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Eu nu sunt ca toate fetele. EU sunt EU. happy

| 1libercugetator1 explică (pentru blueheart):

Cati ani ai?

| blueheart a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Nu conteaza. Conteaza ce gandesc in privinta intrebarii happy

| stpu a răspuns:

Da. Faceam odata sex cu una si m-am oprit. Avea cateva icoane pe perete, si mi se parea ca toti sfintii aia se uitau la noi. Da-o naibii de treaba. Ori facem sex, ori facem filme pentru divinitate...
Ma deranja mult ideea ca faceam sex, dar ma vedeam in jurul meu tablouri cu morti.