| DeeperWings21 a întrebat:

Aud voci ciudate,vad chesti ciudate, nu mai pot dormi cum dormeam inainte.Aud voci de demoni care imi spun sa nu fiu prost sa il las pe Isus si sa semnez cu Lucifer multe le-am auzit in limbi straine latina veche ceva acolo si cateva in romana, am vazut pe satana odata la geam seara cand aveam program normal de 50 de minute ora si 10 minute pauza era ultima ora si eram la geam si s-a auzit o bubuitura puternica si era satana care imi arata \m/ si imi arata cu cealalta mana un contract.Ce inseamna asta si ce sa fac? Chiar e adevarat si as vrea sa vorbesc cu cineva mai experimentat

Răspuns Câştigător
| Cyrano a răspuns:

Daca vorbesti serios, te-as putea ajuta...

22 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Eu îți zic să semnezi contractul, îți asigură pe lângă o viață frumoasă și un cazan la fereastră, încins bine, dansatoare din buric cu coadă și coarne, femei ușoare, băutută câtă poftești, amfetamină și celebritate. Eu n-aș refuza așa ofertă.

| Inferno a răspuns:

Nu va impacientati, simptomele pe care le manifestati sunt normale pentru bolnavii de schizofrenie.
O zi buna.

| doctorandus a răspuns:

Suna la 112 si explica-le ce ai experimentat, iti vor oferi tratament pentru asta.

| Duucu a răspuns:

Halucinațiile pot însemna ceva grav.Du-te la un medic, poate fi chiar început de schizofrenie.

| sublime89 a răspuns:

Sa semnezi cu el? Dar ce, are echipa de fotbal? FC Hell? laughing Acum serios, daca chiar vorbesti serios ar trebui sa mergi la un doctor. Aici pe TPU nu prea cred ca ai sanse sa scapi de problema asta.

| Lizzu a răspuns:

Oameni buni, voi realizati ca sunt lucruri abstracte? nimic real?
Realizati asta?

| Lizzu a răspuns:

Eu cred ca mintea ta este incarcata pana la refuz cu lucruri si imagini de acest fel.
Poate esti interesat un pic preamult de asta si cauti informatii, vizionezi, citesti despre asta.

Subconstientul lucreaza. Te face sa vezi lucruri acolo unde nu sunt...
Detaseaza-te de toate astea, esti prea imbuibat, sa spun asa, cu tot acest concept de diavol.

Diavolul nu exista. Si nici dzeu asa cum il infatiseaza religia.
Nu exista monstri decat in noi si atat.

| Kalla a răspuns:

Probabil vrea sa-ti vinzi sufletul.
Nu accepta! Nu conteaza ce-ti da la schimb!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici macar imaginatie nu ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diseară îmi citeşti şi mie o carte?laughing Scrisă de tine...

| gingergirl1 a răspuns:

Trebuia pusa la Trivia\Amuzante! Pe bune acum...
Daca vorbesti serios, exorcizare laughing, vorbeste cu un preot...eu nu prea cred in chestiile astea, pentru ca eu Il am pe Dumnezeu deci nu am cum sa fac "cunostinta cu ala raul "laughing
Sau ce ai zice de un psihiatru?thinking

| Delmoniko a răspuns:

Eu zic sa semnezi cu el. Poate te si transfera, iti creste cota si ajungi in Liga I. Vezi ca nu l-au mai ales pe Mitica.

| cookie01 a răspuns:

Tu nu l-ai vazut pe cel rau, asta e clar. Daca ar fi fost asa nu ai mai fi putut scrie pe acest site, sau chiar deloc, ai fi ajuns la nebuni. Doar de ce crezi ca nu ni se arata, pentru ca Dumnezeu nu il lasa sa ne sperie. E o creatura mai fioroasa si mai hidoasa decat toate astea de pe pamant la un loc. Deci nu mai erai om daca il vedeai. E cu neputinta sa nu mori cand il vezi cat de urat l-a facut Dumnezeu, precum e cu neputinta sa nu mori si cand vezi un inger la cat de frumos l-a facut Dumnezeu.

| DeeperWings21 explică (pentru cookie01):

Te-ai gandit ca in acel moment m-am **** evectiv pe mine si mi-am facut cruce de 3 ori si am spus tatal nostru si mi s-a facut rau si avea o forma asa cum sa spun avea niste colti mari niste gheare la maini coarnele si o fata ca a unui berbec+om poate sa fi fost un demon sau ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiCosmin2 a răspuns:

Iisus e MULT mai puternic ca satana... Iisus e calea, adevarul si viata in El sta totul.nu semna aia si nu ii asculta.
Impartaseste-te si urmeza-L pe Iisus si pe Dumnezeu Tatal caci El e singurul care te poate ajuta.Dai cu tamaie si da-te in forma de cruce cu mir pe frunte, bea agheasma dimineata si te rogi si demonii ii tratezi cu indiferenta nu ii asculti ce iti zic diavolii si ii ignori ca si cum nu ar fi reali.

| jolidon12 a răspuns:

Daca vorbesti serios, du-te si vorbeste cu un preot.

| RafaielLaur a răspuns:

Te inseli acrește domnule dragă Dumnezeu exista și diavol există, asta va băgat în cap conspirația voastră ateistă, subconștientul poate și el da până la o anumită limită domnule draga, persoana în cauză poate să nu fii citit nimic ce ține de chestiile astea și totuși poate avea că spiritele există și diavol nu cum ți-a fost băgat ție în cap tâmpenii de a tale de conspirația ta atee, nu neg că
nu poate fi și afecțiune psihică gen schizofrenie însă poți explica tot răul ăsta din lume de cine crezi că e adus nu de Dracu cum spuneți voi că el nu există te înșeli. Amareste iar toate lucrurile de pe pământ cine crezi că le-a făcut s-au făcut ele de la voia întâmplării ia zi poți să explici!?

| TakahashiHiroshi a răspuns:

Ar trebuii sa de duci la un psihiatru.Vezi sa nu ajungi ca gigel nebunul...