| Jay1 a întrebat:

Avem teama de cum ne va fi dat sa murim oamenii nu se tem atat de moarte, cat de chinurile ei?
Moartea cea de obste de unde s-a intins la toti oamenii, ca si a fiecarui om in parte, pricinuita de boala, de stricaciunea firii omenesti.Si nu e om care sa nu treaca prin marea incercare a mortii si sa nu le aiba de infruntat.
Ne incearcă spaima de necunoscut?

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Cum adica oamenii nu se tem de moarte, cat se tem de chinurile ei? Moartea te chinuie si fizic si psihic. E sfârșitul vieții, E firesc să fie un chin. Nu e ușor să te stingi din viata.

| Jay1 explică (pentru Donsavas):

De ce ar fi usor?

| Jay1 explică (pentru Donsavas):

Cum crezi că mori, de boală accidental sau de bătrâneţe?