| SaveTheNature a întrebat:

Avem un nou papa. Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| William a răspuns:

Sunt de parere ca cei care ziceau ca noul papa se va numi Petru ar trebui spanzurati de testicule.

| SaveTheNature explică:

laughing) esti dus cu pluta

| Azµre a răspuns:

Avem așa ceva? Nici nu aveam idee... atât de mult îmi pasă.
O persoană ca și altele... nimic special.

| HueyFreeman a răspuns:

Ma interesa daca aveam un nou presedinte.

| Zenit313 a răspuns:

"Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot."

O parere foarte prosta... oare cand v-a scapa omenirea de acest cancer numit religie?

| dracu14 a răspuns:

Macar asta are fata de om normal...

| whattt a răspuns:

Mi-a dat o impresie buna

| 7Dany a răspuns:

Da, aveti. Daca va place de el tineti-l pentru voi... Crestinii nu au nici un loctiitor a Fiului lui Dumnezeu aici pe pamant!

| Zenithf a răspuns (pentru 7Dany):

Asa-i, dupa cum scrie, Fiul ne-a lasat un Mangaietor, pe Duhul Sfant, nu a lasat un om sa-L inlocuiasca.

| 7Dany a răspuns (pentru Zenithf):

Duhul Sfant nu e inlociutor al Fiului lui Dumnezeu! Lucrarea Duhului Sfant e alta, nu e aceeasi cu a Fiului lui Dumnezeu.

| Hope77 a răspuns:

Una dintre "premierele" legate de alegerea lui e si faptul ca este iezuit. Ramane de vazut cum se va traduce asta in activitatea viitoare.

| AndreiAs02 a răspuns:

Eu cred ca e o persoana foarte buna! Funda?