| LibertateDeGandire a întrebat:

Biblia descrie cu lux de amanunte cum Dumnezeu personal a dat ordin ca un om sa fie ucis cu pietre fiindca a strans o mana de lemne! https://www.youtube.com/watch?v=wmXI4VxYOrw
Indiferent de unde este scris,de motiv,timp,spatiu,se poate crede asa ceva? suntem in sec.XXI, totusi!

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca Dumnezeu a facut ceea ce susti, cu toate ca observ ca NU STI a citi ci doar privesti la aiurelile de pe net, bine a facut caci si eu atunci cand fac ceva si nu functioneaza cum trebuie DISTRUG produsul respectiv ca nu cumva cineva care-l foloseste sa fie ranit si de ce nu chiar omorat din vina mea. Deci orice produs care nu merge cum trebuie TREBUIE DISTRUS pentru a nu aduce alte pagube.

| danut a răspuns:

Limbric sa o faci pe mamica ta care nu era pe lume cand eu citem Biblia. Nu ai inteles ca daca Dumnezeu a facut asta a facut FORTE BINE, uitate in oglinda cand te scoli si puneti intrebarea de ce nu o face si cu un limbric ca tine.

| danut a răspuns:

'Danut,te-am recunoscut ...esti transexuala aia de 80 de ani"
Atata poti, atata ai (in ceea ce crezi tu ca ai pe umeri".

| danut a răspuns:

"Danut,tu de cate ori i-ai lins mana scursurii asteia de popa? "
Tu ce crezi?

| LibertateDeGandire explică (pentru danut):

Cred ca limba ta e tocita complet de la atata lins...

| danut a răspuns (pentru LibertateDeGandire):

Fiecare crede ce poate sau intelege, la tine e o problema cu putinta ca de intelegere. aceasta lipseste la apel.

| danut a răspuns:

Problema nu este ..la neuroni ci la coloratura din creier, la tine e iarna vesnica si luciu ca gheata.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Crezi că Dumnezeu există?