| navarre a întrebat:

Se spune ca ce este scris in biblie este sfant!
Se poate crede cu tarie ca Dumnezeu in persoana poate da comanda sa fie ucis un om cu pietre, deoarece a strans o mana de lemne intr-o zi de sabat? urmariti cum biblia descrie CLAR acest fapt!
http://www.youtube.com/watch?v=tpwebTenCR4
Oare cati oameni ar trebui omorati cu pietre fiindca isi strang lemne sambata?
Revin cu intrebarea, acesta este Dumnezeul nostru, al tuturor?

6 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns:

De spus se spun multe, si mai ales de cei care nu au studiat-o temeinic si nu inteleg decat ce le spune popa.
Biblia nu poate fi sfanta pentru ca nici Isus si nici Dumnezeu nu o recomanda niciodata nimanui, cu atat mai mult cu cat Biblia crestinilor este falsificata de un criminal.
2 Da se poate pentru ca Biblia este o carte a raului nesfarsit fiind bazata pe minciuni pe baza carora s-au comis cele mai multe si bicisnice crime din istoria omenirii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este o prostie intr-adevar. Biblia asta cre(s)tina poate fi stearsa de vans furtuna si ploaie. Dar adevarata religie este bazata pe natura, adica vantul si ploaia. Si pentru ultima intrebare: nu este al tuturor, cel putin nu al meu, din moment ce nu prea cred ca exista.
Iti dau un exemplu: Stiu o familia care era foarte credincioasa, se rugau, mergeu tot timpul la biserica, tineau posturile de peste an etc. Aveau o casa destul de incantatoare cu etaj, aparaturi moderne si tot ce doreau, ei considerau ca le-au primit de la Dumnezeu. Dar tot personajul asta misterios nu le-a dat niciodata fericire in familie, partii au divortat (ceea ce este un pacat la crestini din cate stiu) si cu toate lucrurile care le aveau, acestea au fost muncite cu greu de ei. Dar adevaratele lucruri care se presupune ca le capeti prin credinta nu le aveau. Crestinii spun mereu ca lucrurile astea "lumesti" nu au importanta, si ca trebuie sa ai cu adevarat credinta in Dumnezeu sa capeti alinarea sufletului. Si ei nu aveau asa ceva, deci prin urmare toti banii bagati in biserici, timpul pierdut la biserica, si alte lucruri pierdute pentru cre(s)tinism au fost in zadar. Sunt sigur ca exista asa familii cu sutele. Eu sunt vrajitor, impreuna cu familia mea, si pe langa lucrurile "lumesti" sa le numesc asa, mai avem si fericire, si bucurie...
P.S. Imi cer scuze daca am gresit vreun cuvant dar m-am grabit happy

| Kabuto79 a răspuns:

Biblia e scrisa de oameni

Răspuns utilizator avertizat
| CristiAndrei a răspuns:

Doar una dintre multe crimele facute in numele domnului...

Răspuns utilizator avertizat