| Antipaticu a întrebat:

Biblia ne invata ca trebuie sa-i iubim pe dusmanii nostri.
Trebuie sa-l iubim si pe Boc?

19 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Trebuie sa-l iubim si pe Boc?==cum vrei tu, așa să faci!

| Angel0 a răspuns:

Este si el mic.

| Rapunzell a răspuns:

E greu, nu? Chiar daca nu-i putem iubi pe vrasmasi, ar trebui macar sa ne rugam pentru ei sa-i lumineze Dumnezeu. Boc, Base si toti "conducatorii" tarii chiar au nevoie sa-i pomenim si sa ne rugam pentru ei, sa le dea Dumnezeu minte clara sa administreze bine tara. Dar oricum, ordinele vin din afara.

| Raquella a răspuns:

Da,trebuie sa il iubim, pentru ca el a fost pus de Dumnezeu in aceea functie.

| francesca89 a răspuns (pentru Raquella):

Da? Dumnezeu l-a pus in acea functie,sa'i taie pensia lu' tactu si mata mare? Nici tu nu crezi ce spui.
Sunt sigura ca tot Dumnezeu l-a pus si pe Hitler in "acea" functie(sper ca acum iti vin in minte cadavre de copilasi,femei violate, penetrate cu tevi de pusti, lagare si camere de gazare)
wake up girl!

| anonim_4396 a răspuns (pentru francesca89):

Da dumnezeu la pus pe Hitler ala cata iubire a avut gazand 6 milioane de evrei da dumnezeu e iubitor el nu face nimic da vede tot daca spui ceva e devina un mar mancat de eva culmea un mar

| cthulhu a răspuns (pentru Raquella):

Basescu e Dumnezeu? Suntem martori la a doua venire?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raquella):

Nu se poate, tu trebuie sa fii troll, ca, de nu, esti prea proasta sa existi, prea proasta, ma jur...

| Raquella a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Oricine să fie supus stăpânirilor celor mai înalte; căci nu este stăpânire care să nu vină de la Dumnezeu. Şi stăpânirile care sunt, au fost rânduite de Dumnezeu.,,

| justitiarul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehe! Exista! E fiica Emei si e unica pe aici.La fel ca mami ei.
Cand ramane fara replici(destul de des e adevarat)ne da citate din Biblie!

| Wehrmacht a răspuns:

Normal ca da! E cel mai simpatyk animal salbatic pe care l-am vazut.

| negru30 a răspuns:

Daaa ha ha ha Pune-l si tu ultimul

| ShowTim3 a răspuns:

L-ai iubi cu toporul! sa-i dau o portie de iubire in cap cu bata...

| AliceThai a răspuns:

Categoric nu. Boc e exceptia care intareaste regula happy

| yonesss a răspuns:

O sa nu exageram! are si Dumnezeu limitele luilaughing

| Alecsa4u a răspuns:

Hmm.cred ca in categoria asta nu se incadreaza si prostii.Adica sa fim seriosi,cum sa iubesti pe cineva care nici macar nu are trasaturi de om,si gandeste ca o gainastraight face.
Nu ne ajuta cu nimic tara, e un bleg, asa ca eu una nu il pot "iubi".

| anomiserarac1996 a răspuns:

Depinde daca uh vrei sal iubesti.dar eu cred ca ala nu e demn de iubire; D

| Bazztokyo a răspuns:

Alege:
1)Daca asculti in totalitate biblia inseamna k da
2)Pe jumate inseamna ca nu
3)Deloc inseamna ca il urasti

Fundita? te rog plzzz

Răspuns utilizator avertizat