| navarre a întrebat:

Biblia si iudeo-crestinismul il descrie,,intr-un"fel pe Dumnezeu.

Aceasta sa fie,,imaginea"Divinitatii?

Cugetati,lasati deoparte dogmele, invataturile popesti, CUGETATI?
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/aceasta-este-divin itatea

8 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Bre navare cred ca mi s-a inacrit de cite ori ai postat acest pasaj de pe amaritul acela de site. Cauta si tu ceva mai serios eu cred ca poti mai mult.

| 4b a răspuns:

Dupa fapta si rasplata...la ce te astepti cand faci un rau?!
Porunca de a-i bate pe madianiti fusese deja data lui Moise, iar el trebuia sa duca la indeplinire acest lucru; la sugestia lui Balaam, madianitii i-au dus pe izraeliti intr-un pacat grav, care a adus in schimb o urgie din partea lui Dumnezeu. Amu pricepusi?
Seara buna...
PS: sa nu zici ca nu-ti raspund la toate intrebarilelaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Nucreeed a răspuns:

Ba mai du'te dracu de nebun ca altfel nu pot sa vb cu tine...zi'mi si mie de ce ar trebui ca cineva sa creada ce scrie in biblia aia?
care a fost scrisa in atatia ani si a trecut prin atatea maini

| Nucreeed a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))))) ce putea sa zica un nebun ca tine? crezi ca ma speria asta? ma doare fix in pl de ce zici tu...nu ai nicio explcatie la ce am zis eu...

| RAY a răspuns:

Degeaba incerci sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma.sant hotararile lui daca ai gasit in biblie.si daca nu esti de acord e treaba ta, nu a lui.sau a noastra.dar i-a intreaba-te si de ce in vremurile acelea era nevoie de hotarari de genul asta? mama ta te iubeste? dar avorturi cate are? cum de te-a ales pe tine si nu pe alt copil al ei sa creasca? aaaa.ale noastre nu.asa e. celelalte au facut.ma iar incepem? cu inchizitia, cu istoria, cu doctorul mengele marele doftor de stiinta criminal de razboi si multi altii ca el? au murit oameni in numele stiintei au murit si in numele bisericilor sau in numele Mantuitorului nostru. dupa biblie stim ce se intampla cu acestia toti.dar hotararile Domnului nu noi le judecam fiindca atunci judecatorul suprem ce ar mai avea de facut? desteptule?

Răspuns utilizator avertizat