| Mulford a întrebat:

Biserica ortodoxa si miscarea legionara de tip nazist!?
http://www.youtube.com/watch?v=-yBumupNcWc
trageti concluziile!

4 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

Fake!

| sitărescu a răspuns:

Mare parte din membrii Mișcării Legionare au ajuns până la Stalingrad, bă băiatule, după care au format REZISTENȚA ANTI-COMUNISTĂ DIN MUNȚI, lucruri pe care nimeni n-ar mai avea forța să le facă acum.

Ceilalți, au înfundat închisorile încă din vremea lui Antonescu, nevinovați mare parte și au fost bătuți cu ciocanele peste oase.

Majoritatea legionarilor nu au practicat crima ca armă politică.

Printre criminali au fost chiar machedoni infiltrați pentru a discredita mișcarea.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Clipul este o mizerie! Un mare om spunea: "Legionarismul a fost expresia de cea mai de geniu a poporului român!"

Mişcarea Legionară nu va mai fi niciodată în România, dar spiritul ei poate reînvia în viitor! Imi doresc să nu mor, să apuc să trăiesc acele zile.

http://www.youtube.com/watch?v=tgmiwelPZKI