| Amedeia a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor. stiti eu am suferit mult la viata mea am trecut prin ft multe am rabdat am indurat de toate. deci vreau sa trec direct la subiect. stiti am intalnit un baiat in care asa de bine s-a prefacut cu mine si nu stiu chiar nu stiu de ce am avut atata incredere in el dar intr-un final sa impacat cu fosta prietena si sincer nu am liniste din cauza lui nu pentru ca il iubesc asa mult ca sa nu pot sa il uit ce pentru ca pentru prima data in viata mea am crezut in cineva si m-a dezamagit asa de tare incat nu am liniste si e vorba doar de o luna in care ma distrus sufleteste practic. sufletul meu nu are liniste si credeti-ma ii doresc toata sanatatea din lume si ma rog ca sa fie bine pentru ca are niste probleme cu sanatatea dar nu ii doresc nici rau dar vreau atata sa ma rog pana il distrug sufleteste asa cum ma distrus el pe mine. pentru ca in primul rand nu trebuia sa se bage in viata mea trebuia sa ma lase in pace stiind ca am trecut prin multe. sincer chiar nu l-am crezut asa. oare daca ma rog pentru el Dumnezeu va face dreptate? nu ii doresc rau dar eu nu am liniste pentru ce mi-a facut! si stiu ca un suflet distrus prin rugaciune poate face la cel ce la distrus dreptate. daca nu credeti in putereea rugaciunii catre Dumnezeu va rog sa nu comentati ca nu am nevoie de atei pe aici. eu CRED si sunt SIGURA ca EXISTA DUMNEZEU si va face dreptate

Răspuns Câştigător
| robroy a răspuns:

Eu in viata mea de 28 de ani am vazut destule sa iti pot spune ca toate au un rost/rol, mi-e cand mi se intampla ceva asteptam rasp. si sincer il primeam, si vorba aia veche cu tot raul spre bine, iti dau un exemplu cel mai bun, moartea lui Iisus pentru noi, a fost rau ca Iisus a murit, dar raul a fost spre bine pentru ca El murind a fost jertfa pentru noi, pentru mantuirea sufletului nostru, incearca sa vorbesti cu Dumnezeu asa cum vb cu o pers. in viata asta, pentru mine toate greutatile sunt niste obstacole, niste teste, te vei simtii, la un moment dat, linistita sufleteste si te vei uita cu mila la persoana aceea care de fapt e un suflet ratacit care are nevoie de ajutor

10 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Mai bine du-te la o vrajitoare sa puna un blestem pe el, e mai cinstit decit sa te rogi lui Dumnezeu sa-i fie bine dar sa-i fie si sufletul distrus in acelasi timp (plus ca cred ca ai niste probleme mari cu logica).

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Romani 12:17-21:
17 Nu întoarceţi nimănui rău pentru rău. Faceţi lucruri pe care toţi oamenii le consideră bune.
18 Dacă este posibil, atât cât depinde de voi, fiţi în pace cu toţi oamenii. 19 Iubiţii mei fraţi, nu vă răzbunaţi singuri, ci faceţi loc mâniei, căci este scris: „Răzbunarea este a mea, eu voi răsplăti, zice Dumnezeu".
20 Ci, „dacă duşmanului tău îi este foame, dă-i să mănânce, dacă-i este sete, dă-i să bea, fiindcă, dacă vei face aşa, vei îngrămădi cărbuni aprinşi pe capul lui".
21 Nu te lăsa învins de rău, ci învinge răul prin bine.

| Exilee a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Raspunsul corect ti l-a dat utiliatorul Sviri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai vrea mai degraba sa isi faca in cazul asta dreptate singura? Sa ii dea cu barosu in cap?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns:

Cel mai bine, lasa pedepsirea acelui baiat pe seama Divinitatii! Tu stai linistita, deoarece in timp, va plati pentru cele facute!

Răspuns utilizator avertizat
| traiescdeciexist a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine si eu vreau acelasi luu dar fate ca nu vezi si nu auzi lasa totul pe seama lui Dumnezeu. Tu acum suferi, roata se va intoarce pentru ca asa e viata. Stai linistita. Daca mai vrei sa vorbim despre asta iti las messulmeu intr-un mesaj privat.

| nogomani a răspuns:

Mda, esti un atlas in miniatura, se vede ca ai suferit enorm la viata ta. Singura solutie este sa suferi ceva mai de doamne ajuta, nu mizeria asta ca te-a lasat cocoselu, lasa ca te idragostesti de un vibrator si iti pierzi tu gustul barbar de a vedea pe cineva in chinuri fiindca te-a respins. Semeni foarte mult cu zeul tau, roaga-te poate te ajuta, ca si el e la fel de sadic, dar sincer iti recomand o papusa de paie si dai in ia cu un cutitas, dar ai grija sa nu ii spui unui popa ca te asteapta rugul.

| Amedeia explică:

Zei imaginari? scuza-ma tu crezi in Dumnezeu? ruganduma la stele? haha prea multi oameni prea putina credinta PACAT de voi! sper sa va ierte Dumnezeu si sa nu va pedepseasca rau