| CinevaAnonimă a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor in privinta la niste lucruri ce tin de Biblie. Rog pe cei care cunosc bine Biblia, care voiesc si care cred ca m-ar putea ajuta(crestini, desigur) sa imi dea mesaj in privat!
Acum si o intrebare:
Care psalm este cel care aduce multumire lui Dumnezeu? Am auzit ca este un psalm anume.

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Psalmi146-150 vorbește despre lauda adusă lui Dumnezeu.

| mentholinks a răspuns:

Eu cunosc foarte bine Biblia. Trimite-mi mesaj cu nedumeririle tale.

| Mclaren12 a răspuns:

Mai bine intreaba un ateu sau pe oricine altcineva ca voi crestinii interpretati biblia cel mai gresit si doar in interesul vostru. Intrebi un crestin ca sa-ti spuna ce vrei sa auzi, nu ce ai nevoie sa auzi.

| CinevaAnonimă explică (pentru Mclaren12):

Am nevoie de raspunsuri concrete si nu de cineva care sa incerce sa imi demonstreze ca Dumnezeu nu exista.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Asta si vrea de fapt

| CosminCD a răspuns:

Sunt mulți psalmi de mulțumire pentru Dumnezeu. Dă-ne mai multe detalii despre el...

| CinevaAnonimă explică (pentru CosminCD):

Este un psalm care lauda minunatele creatii ale lui Dumnezeu, dar nu este vorba de 102, dupa cum credeam eu si am uitat anume despre care este vorba.

| Mclaren12 a răspuns (pentru CosminCD):

Si eu as putea sa-i multumesc cainelui meu imaginar care este la fel de real ca si Yehova. Ce valoare spirituala au psalmii respectivi?

| CinevaAnonimă explică (pentru Mclaren12):

De a duce lauda lui Dumnezeu, aceasta valoare o au.

| Mclaren12 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Pentru ce sa-i aduci lauda? Pentru ca de 2000 de ani tot spala omenirea pe creier? Asta este de condamnat, nu de laudat.
Si pentru ce sa-i mai aduci lauda? Pentru ca a omorat in biblie milioane de oameni si a creat dezastre si urgii? Numai la voi se poate lauda asa ceva.

| CinevaAnonimă explică (pentru Mclaren12):

Nu. Si nu vreau sa vorbesc mai multe. Cand primesti ceva de la cineva, nu ii multumesti?

| Mclaren12 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

In rarele cazuri cand imi da cineva ceva, da, ii multumesc. Dar lui Yehova ce motiv am sa-i multumesc? Yehova nu a creat nimic, Yehova a fost creat de evrei. Pana si ei au recunoscut-o.