| scienceftw a întrebat:

Am o intrebare pentru crestinii care sustin ca Dumnezeu ne-a creat in 7 zile si ca suntem singuri in univers etc. Ce parere aveti despre meteoritul Allan Hills 84001 descoperit in Antarctica care contine urme de globule de carbonati excretate de bacterii. Acesta e dovada clara ca nu suntem singurele fiinte vii din univers si ca, in trecut, pe Marte a existat viata. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| ateuNEGATIV a răspuns:

Asta e dovada ca viata a aparut pe pamant fara vreo interventie divina
mai ales ultimele descoperiri stiintifice fac acest lucru posibil poate noi suntem extraterestrii

9 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Dumnezeu, in cuvintele Sale nu ne-a explicat viata din alte galaxii, nici tipurile bacteriilor de pe alte corpuri ceresti. Ne-a explicat cum sa traim pentru a accede la un mod de viata superior.

| sabin89 a răspuns:

Nu emana nici prostie, nici inteligenta. Pur si simplu, nu stim. Pana nu avem niste dovezi clare, ne dam doar cu presupusu'. Ca o fi, c-o păţi. Mai stii ca n-o fi? Dar dac-o fi? Poate-o fi.

| scienceftw explică (pentru sabin89):

Pai doar de asta am pus aceasta intrebare. Pentru a vedea si tu si cei care nu cred in viata extraterestra ce se inseala.

| ZK a răspuns:

E adevarat acest lucru.Eu cred in aceasta dovada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minti. la fel cum au mintit toti mincinosii de-a lungul veacurilor siguri fiind din pozitiile lor ca nu-i poate contrazice nimeni, ei fiind varful icebergului in domeniu. ia arata-ne si noua URMELE de..., bai tipule? vazut-ai urma vulturului in zbor? sau urma sarpelui pe stanca? sa mi le arati si te cred.nu pot sa cred ce crezi tu ca au spus altii.

| scienceftw explică (pentru anonim_4396):

Urmele de? Ai uitat sa iti inchei propozitia. Daca vrei sa vezi urmele globulelor de carbonati care dovedesc ca ceea ce am scris mai sus nu este doar o minciuna... http://upload.wikimedia.org/......tures.jpg. Cu placere.

| Elektro a răspuns:

Eu cred ca undeva in universul asta \ galaxia asta e vreo fiinta... nu cred ca suntem singuri in lumea asta

| madalina2222 a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu da nu sustim ca suntem singura creatie...

| scienceftw explică:

Mda. Vad ca putini adepti ai teoriei creationste au raspun la aceasta intrebare si nici chiar cei carora le-am raspuns nu mi-au raspuns inapoi. Asta spune multe despre acesti oameni.