| ingh3rash a întrebat:

Aseara am visat ca cumnata mea inascuse o fata cu ochii albastri(si chiar fata va naste )insa nu semana cu nimeni din familie)apoi am visat ca stateam la poarta si era intunecat si am auzit vocea unui om imbracat in negru,i-am recunoscut-o,era un mort de al meu(tin sa precizez ca in curtea aceea au murit multe persoane,de obicei persoane batrane,de boala)eu cand i-am auzit vocea m-am speriat si nu stiam cum sa deschid lantul de la poarta mai repede sa fug,apoi la gard sa transformat intr-o fata cu parul lung,frumoasa, cu o rochie alba care avea in mana ceva care stralucea,o lumina,eu m-am apropiat de gard(insa acum eram intrata in curte)si am zis:as da orice sa ma vindec de boala care o am(intr-adevar in realitate am o boala)si ea mi-a zis:intr-adevar? vrei? si acea minge alba stralucitoare mi-a dat-o mie iar eu am vazut-o cum se revarsa asupra corpului meu,apoi se facea ca acea femeie se transformase in vraci batran,ghicitor care imi ghicea in ce modalitate o sa ma vindec,si in vis aparea mama care il intreba? e bine cea ce i faci fetei sau e cu satana? ea adauga,:daca nu,eu o duc la preot,iar batranul zice,du-o si sa-i spui preotului ca am facut asa(zicea ceva de un ritual,o lumanare). Lasand la o parte visul,datorita bolii care o am eu sunt o persoana speciala,sunt f cinstita,nu am facut rau nimanui, m-am si spovedit de curand, si dorinta mea sa ma fac bine e asa mare...De mica visez voci blande care imi vorbesc, femei in alb si preotul mi-a spus ca e ingerul meu pazitor, insa uneori visez si vise urate reprezentate de satana si cred ca el ma ispiteste din invidie ca il iubesc asa mult pe Dumnezeu.Aseara nu stiu in ce categorie sa pozitionez visul,de obicei cand visez lucruri frumoase cu Dumnezeu ma trezesc bine,nu-mi este frica,cand visez invers,ma trezesc cu o mare frica, iar visul de aseara a fost ciudat si m-am trezit cu putina frica, nu multa.Nu reusesc sa inteleg daca a fost un vis trimis de Dumnezeu sau satana,daca nu e trimis de Dumnezeu eu nu mi-as vinde niciodata sufletul doar ca sa ma vindec de boala care o am, prefer sa raman asa.Voi ce credeti ca semnificatie are? Vreau raspunsuri serioase, nu vreau glume rau intentionate sau chesti urate...Va multumesc

11 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sper sa te vindeci, dar visele sunt doar simple vise, nu mai mult.

P.S: scuza-mi curiozitatea dar, ce boala ai?

| Allrc24 a răspuns:

Transmite visul respectiv.totul e sa nu crezi in vise. Dumnezeu ne indeamna sa nu credem in vise chiar daca sunt bune, rele de orice fel.pentru ca visele pot veni de la diavol.scopul lor este sa tulbure omul sa il infricoseze sa il atace unde este mai sensibil.in suflet. Nu te teme de asa ceva.totul este o mare minciuna.sa nu crezi o iota din vis. uita visul, comporta-te ca si cum nu ar fi existat.frica nu vine niciodata de la Dumnezeu vine de la diavol. Dumnezeu ne iubeste fii sigur ca nu va lasa sa se intample nimic rau cu tine.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10

| aminutza a răspuns (pentru Allrc24):

DA,ai mare dreptate. Respect!

| Coyotul a răspuns (pentru Allrc24):

Imi place cum gandesti! este goarte adevarat ce spui tu

| Allrc24 a răspuns (pentru Coyotul):

Ma bucur ca mai exista oameni care nu si-au pierdut de tot credinta

| Coyotul a răspuns (pentru Allrc24):

Ceea ce urasc cel mai mult sunt ateii si cei cate-L urasc pe Dumnezeu.In primul rand ca eu fac Seminarul Teologic si imi este cu putinta sa imi apar credinta si in al 2 -lea rand nu ai cum sa urasti pe Dumnezeu.Allrc ai respectu meu!

| Coyotul a răspuns (pentru Coyotul):

Da am vazut meajul tau.Site-ul nu imi perminte sa trimit mesaje deoarece am un rank de "junior"totusi ID-ul meu este:ciprian_hj@yahoo.com

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Multe vise am avut si eu cu Dumnezeu si s-au implinit, dar unul nu stiu ce semnifica.
Uite:
Am visat o apa mare de tot unde statea Iisus pe ea. Apoi a venit un val si am vazut un crab urias. Apoi am visat asta http://www.youtube.com/watch?v=KsieadPPvJE si in ziua urmatoare, dimineata am intrat pe net si am vazut o reclama Yahoo si am dat click.Cer sa iti spun, e ca am ramas socat deoarece trailerul a aparut chiar peste noapte(cred)si a fost o noutate.
Apoi am zisat imagini biblice, unele trezind putin raspunsurile unor enigme biblice cum ar fi sotia lui Cain si Sf.Graal.(asta din ceea ce am vazut eu). Incredibil, dar adevarat.
Visul tau nu stiu ce inseamna deoarece face trecerea din o extrema in alta:mort->fata frumoasa->vraci...
Am o carte de vise dar a spus SMA ceea ce inseamna.Nu am catrea aici deci nu pot sa iti spun chiar ce inseamna dar...http://www.interpretare-vise.ro/c.html
Sper ca te ajuta!:D
O zi fericita!:D

Răspuns utilizator avertizat
| SMA a răspuns:

Buna! Am sa iti dau semnificatiile unor cuvinte din visul tau dintr-o carte de vise mai veche : nastere :nasterea unei fete inseamna ca vei scapa de toate necazurile pe care le ai.
ochi albastri= dragoste inflacarata
poarta= schimbare in bine
mort= daca visezi un mort cunoscut sau o ruda ceea ce iti spune in vis se va adeveri.
lumina puternica = vei avea incredere in propia ta persoana
Bafta!