| anonim_4396 a întrebat:

Azi noapte m-am gandit la o icoana iar dupa aceea fara sa vreau s-a transformat intr-o scena mai pornografica cu aceea icoana era doar un gand in acel moment nu ma inchinam, mi-am cerut iertare si de la acel sfant si de la Dumnezeu de mai multe ori iar acel pacat era fara sa vreau (am eu o problema nu e de sanatate dar am).

Credeti ca era un pacat mare?
Credeti ca Dumnezeu si acel sfant m-a iertat?

Funda!

18 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Important e să fii atent la ce materiale urmărești și la ce te gândești. E bine să eviți sa te gândești la asa ceva. Dumnezeu ne iartă când ne cerem iertare si nu mai facem asa. Oricum esti de apreciat ca imediat ti-ai cerut iertare.

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru danay72):

Multumesc!

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru danay72):

Mai am o intrebare sunt singurul care cateodata nu pot sa-mi controlez creierul adica gandeste singur nu stiu cum sa explic?

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Este chiar chinitor...

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru danay72):

Chestia e ca nu ca asta nu am vrut si e greu de spus daca depinde de mine sa nu mai gandesc.

| danay72 a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Toti patim asa. Atunci te gandesti la altceva, sau asculti muzica, faci ceva care sa iti schimbe gandul. Cu timpul, vei reusi.

| xerxes1 a răspuns (pentru danay72):

"Toti patim asa."
Vorbeste pentru tine si eventual pentru cei din cultul tau.
Un om normal la cap nu are ganduri erotice privind o icoana cu Sf Maria.

| danay72 a răspuns (pentru xerxes1):

Noi nu ne închinăm la icoane, deci, daca ai fi citit contextul ai fi înțeles că toți gandim greșit și trebuie să ne corectăm, de exemplu, faptul de a gândi negativ.

| Holiday a răspuns:

Nu te-a iertat nimeni. Nu are cine. Spiridusul ala de care zici nu exista.

| SG1995 a răspuns:

Ai mai avut fantezi sexuale cu tipi? Respectiv te atrag femeiile?

Daca la prima intrebare raspunsul este da, si la a doua nu e putin posibil sa fii gay, iar aici intervine cauza fanteziei tale, ti-ai refulat orice dorinta sexuala, iar daca nu ai avut niciun fel de relatie, chestiunea e si mai explicabila.

Răspuns utilizator avertizat
| Zurelin a răspuns:

Daca tiai cerut scuze sigur ca da : ), si mai ales daca nu era cu intentie, niste ispite care apar in timpul rugaciunii, de la cei ce nu vor sa te rogi, si vor sa te sminteasca

| DarkRose666 a răspuns:

Nu stiu daca te-a iertat dar as vrea sa stiu ce sfant era big grin

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru DarkRose666):

Nu stiu sigur dar cred ca Sfanta Marria
arata cam asa :https://www.google.ro/......ps?/search

| DarkRose666 a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Nu arata deloc sexy dar gusturile nu se discuta big grin

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru DarkRose666):

Man intelegi total gresit stuatia...