| anonim_4396 a întrebat:

Care este canonul in religia ortodoxa pentru pierderea virginitatii inainte de nunta? Dar pentru sexul oral?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un raspuns corespunzator este doar dihovnicul tau sa ti-l ofere.
Toate cele bune.

11 răspunsuri:
| William a răspuns:

100 de flotari si 100 de abdomene pe zi timp de 2 ani.

| doctorandus a răspuns:

@Jorpalul: minciuna e atunci cand sustii lucruri neadevarate. Nu-l obliga nimeni sa-si minta sotia ca ar fi virgin.

Spre invatatura: http://ro.wikipedia.org/wiki/God_and_Sex:_What_the_Bible_Really_Says

| danay72 a răspuns:

Efeseni5:3-5

| minrest a răspuns:

In legatura cu raspunsul castigator ai grija cum ii explici parintelui, ca daca se tulbura prea rau poate sa faca infarct. Oricum, nici nu ai voie sa-l ispitesti. Buna seara.

| Holiday a răspuns:

Cui ii pasa de canoanele ortodoxe?!?

| Alcyon a răspuns:

Mi se pare ca nu mai ai voie sa te impartasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti pot spune care e rezultatul si efectul acestor fapte.Te vor afecta toata viata, cand amandoi veti inceta sa va mintiti reciproc, si veti constata ca temelia casniciei voastre este slaaaaaba si lipsesc niste caramizi, lipsa care va genera ruinarea a tot ce veti voi sa construiti impreuna. Minciuna va va surpa si dragoste, si casnicie si familie mai devreme ori mai tarziu.

| milan9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Autorul materialului care ti-a fost "recomandat" de @doctorandus NU ARE ABSOLUT NICI O LEGATURA cu crestinIsmul.
Pare a fi un evreu sau un mulsulman ce-si permite a aduce injurii in serie tuturor invataturilor crestine.

Ce face "paganul" acela? Ei bine, el ia fiecare din pacatele cele mai grave si scotand din context anumite cuvinte incearca sa fabrice teorii aberante cum ca Biblia ar sustine acele lucruri gresite.
Inteleasa in mod corect in contextul de ansamblu, Biblia nu permite interpretari gresite.

| doctorandus a răspuns (pentru milan9):

Bravo ca te-ai facut detector al ereticilor, la mintea ta de-acum incolo toti crestinii or sa-ti ceara tie voie sa se numeasca crestini. Ca exista si crestini liberali nu ti-a trecut prin cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde, daca da cu virgula sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfintirea organului reproducator si al gurii!