| doareustreet a întrebat:

Buna,ce inseamna ANGELIC mai indetaliat. si cum imi pot da seama daca sunt sau nu

Răspuns Câştigător
| eternitate15 a răspuns:

Deci,angelic inseamna a fi un om asemanator ingerilor, cu caracter dumnezeiesc, ingeresc, un om care asculta de Dumnezeu si care implineste Cuvantul Sau.Iti poti da seama daca esti si tu asa raspunzandu.ti la intrebarile:"Sunt eu Fiu de Dumneze? Ascult eu de Dumnezeu? Implinesc eu Cuvantul Sau in viata mea?"

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Citeste de aici http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html cartea "Adevărul despre îngeri". Vei fi surprins de ceea ce vei afla.

| doareustreet explică:

Copile tu habar nai la ce m-am referit era ceva legat de glanda piniala al 3 ochi dar nu pot zice mai mult! exista 2 tipuri angelic si demonic cu glanda piniala poti vedea cine este angelic si demonic

| RexCuParuCret a răspuns (pentru doareustreet):

Cum al treilea ochi ma?
Este doar bine si rau, lumina si intuneric daca nu esti lumina esti intuneric.

| doareustreet explică (pentru RexCuParuCret):

Cauta pe net glanda piniala acela este al 3 ochi!

| PreotCrestin a răspuns:

Adica ca ingerii. Ingeresc.

| doareustreet explică (pentru PreotCrestin):

Da asta stiu si eu dar vreau ceva mai in detealiu ceva mai concret!