| dansarabia1234 a întrebat:

Eu am observat ca aproape toti preoti au barba. De ce preoti au barba? Va rog sa îmi spună răspunsul un preot sau cineva care stie.

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ca sa para mai sfinti, asa cred ei ca apar mai evlaviosi, mai aproape de cer de parca in cer bantuie cu barbosi.

| VelaJohnny a răspuns:

Că asa zice traditia. Sunt multe legi conform tradiției care se respectă cu strictețe, însă nu au nici o valoare reală.

| Mclaren12 a răspuns:

O gramada de preoti sunt evrei iar barba imensa face parte din trasaturile lor fizionomice.

| Cristian0015 a răspuns:

Pteotii poarta barba pentru a se deosebi de restul lumii (Sunt elev la teologie)

| dansarabia1234 explică (pentru Cristian0015):

Ok. Și tu ai barba?

| Cristian0015 a răspuns (pentru dansarabia1234):

Nu eu sunt elev la seminar, nu am barba pentru ca nu mi-a crescut