| HopSlow a întrebat:

Buna la toti happy, nu stiu daca ati vazut dar din 2016 treaba cu cipurile la mana sau frunte incep sa se aplice, am citit ca in Italia vor incepe cu bebelusii, apoi cu toti oamenii, si cine nu accepta amenda 3000 euro, sau inchisoare 6 luni sau chiar mai mult si incet incet in toata lumea cu cipurile, poate o sa imi citeasca postarea si atei, dar nu imi pasa criticati cat vreti daca altceva nu stiti sa faceti, dar se pare ca se adevereste Scriptura... Sincer eu vreau sa lupt impotriva acestor cipuri, daca eu cred in Dumnezeu si el exista am castigat totul, dar daca nu cred si el exista am pierdut totul, ce credeti acceptati cipurile si va vindeti sufletul dar si pe voi insiva deoarece cu aceste cipuri nu va mai fi intimitate, sau luptati pana la capat cu credinta in Hristos? happy

15 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

"...si cine nu accepta amenda 3000 euro, sau inchisoare 6 luni sau chiar mai mult..."
Sursa?

| costis a răspuns:

Nu prea cred ca italienii isi vor microcipa bebelusii. De unde ai luat-o?

| anonim_4396 a răspuns (pentru costis):

Spune prostii. locuiesc in Italia de ani de zile si e prima oara cand aud prostia asta

| Doub a răspuns:

Nu o sa accept niciun cip. Prefer să mor.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Avem oricum cipuri si microfoane peste tot, iar cei interesati au acces oricum la orice informatie.
Din momentul in care folosesti un smartphone,facebook,icloud, youtube etc, se stie deja totul despre tine.Cipul ajuta sa nu existe dubii la identificare.
In vechime exista fierul inrosit care avea acelasi scop.

| CinevaNou a răspuns:

Dume de genul asta de speriat copilasii circula pe internet inca din 2005.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia aștept!
O să plec să trăiesc în pădure, de mult îmi doresc asta.

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cine te opreste sa te duci si acum?

| sanboss a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta chiar ma amuzat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristi1Cristi1IdlibParty):

Acum încă e bine plus că nu vreau să par vreun țăcănit și să mă bage ăștia la balamuc. Dacă e adevărată treaba asta măcar am o scuză: Nu vreau cip frate!

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vrei cip si nu esti "țăcănit" dar iti place de țăcănitul de Eminem care vrea sa para nu stiu ce diavol care are coarne...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta? boii aia din timpul lui noe, stiau de la noe despre potop, l-au vazut ani intregi construind corabia, dar nu au crezut.Au murit innecati.in zilele lui lot, aveau legea, stiau ca dumnezeu mai si pedepseste, dar traiau intr-un desfrau inimaginabil, si au murit.arsi.Acuma e la fel.Toti stiu ce va fi si ce va urma,vad cu ochii lor,dar nu cred,fiindca ei sant destepti si rationali.ori ce se intampla cu cipurile astea,nu e tocmai rau pentru societate,fiindca,vor disparea banii,se va lucra doar informatic si online,vor disparea cardurile,si bancile,precum si talhariile,delapidarile,hotiile guvernantilor,clonarea de carduri si toate relele legate de acestea. DAAAR NE VOM PIERDE SUFLETELE, fiindca dupa cipuri, va urma inserarea pe mana ori pe frunte, a unui cod de bare, cu laser.probabil aia va fi cea mai buna forma de insemnare cu semnul fiarei.insa cine te crede?

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Eu zis sa incepi sa lupti mai intai cu chip-ul din computerul tau care ti-a permis sa ai acces la internet si sa vezi caracterele astea pe ecran acum. ia o bata. da-i tare. big grin
ah. si dupa ce il distrugi. foloseste puterea rugaciunii pentru a scrie mesaje pe TPUwinking

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Raspuns tipic de om indoctrinat de pseudostiinta...

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns:

Acum, revenind la discutii serioase, stirea legata de cipurile la bebelusi in Italia nu este adevarata, dar, indiferent daca si cand va incepe cipuirea, tu, daca te consideri ortodox practicant e bine sa te intaresti duhovniceste cu sfaturile traditionale sa le spunem asa... Uite aici "stirea" : https://saccsiv.wordpress.com/......ii-vizati/