| davidyessro a întrebat:

Buna seara, mai nou...imi este frica ca va veni sfarsitul lumii si VOM MURI. Urasc chestia astea si am mai vazut o noutate pe Facebook ca Iranul va veni sa bombardieze tara si BUDAPESTA..va rog dati-mi niste sfaturi care sa ma linisteasca. A si e pe modul junior dar am 13 ani si nu stiu cum sa fac.

Răspuns Câştigător
| Florin9Florin9 a răspuns:

Presa umflă mereu situația ca să iasă știri wow, nu mai avea încredere în tot ce zice presa(și o să fii mai liniștit), mai este mult până la sfârșitul lumii.
Acum că devii mai mare, o să vezi că în fiecare an sunt anunțate apocalipse (sfârșite de lume) și cu timpul o să te obișnuiești și o să fii liniștit.

Când eram de vârsta ta am fost în situația ta(2012), îmi era frică de sfârșitul lumii care trebuia să vină ca, consecință a terminării calendarului maiaș(sau ceva de genul) dar cu timpul mi-am dat seama că apocalipsa /sfârșitul lumii e doar o afacere.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Macar ne bucuram ca vor bombarda si Budapesta nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aaa, pai daca a scris pe Facebook inseamna ca e real si chiar se va intampla nu? Cred ca iranul nici nu stie unde e Romania pe harta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E hai... Asta este un nimic. Traim intr-o era oarecum moderna. Nu se mai poarta razboaie la acel nivel. Plus ca un razboi nu este sfarsitul lumii. Iti garantez ca nu se va intampla nimic rau. Deja au ajuns la pace happy

Asta nu are legatura cu religia. Daca te intereseaza si partea biblica a sfarsitului lumii, nu ezita sa intrebi.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pe mine mă fascinează a citesc despre apocalipse și sfârșit al lumii. E un domeniu care mă atrage. Oricum numai Dumnezeu știe când va fi, așa scrie chiar în Biblie.Si nu îți mai fie frica, toate dățile preconizate in decursul omenirii de sfârșit al lumii au dat gres. Numai în ultimii 29 de ani cate au fost și nu a fost nimic.

| Digikey a răspuns:

De murit vom muri oricum.Lasa-l naibii de Facebook si fa ceva mai util.

| Algo098 a răspuns:

Povesti scrise pentru marirea audientei. Fantezie.