| anonim_4396 a întrebat:

Bunica mea a murit in spital in luna februarie si bunicul meu a ramas singur, mi-a zis de mai multe ori ca cica ea a venit la el noaptea de vreo 3 ori si il intreba daca are mancare, daca mai trece strada sa mearga la bar, daca mai are bani si apoi pleca. As crede avand in vedere ca ea mereu era ca o contabila a casei si ma gandesc ca un suflet face un efort mare sa se semi-materializeze de aceea nu a stat mult la discutii, i-am spus bunicului meu sa ii spuna ceva daca mai vine, dar a zis ca nu mai poate ca au trecut 6 saptamani si sufletul s-a inaltat la cer..nu stiu ce sa zic, mai bea si el si o ia pe ulei dar a vorbit serios cand a zis si nu era beat... poate fi adevarat oare?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este adevărat într-o anumită zonă a realității, care este în creierul omului, plus ceva din exterior.
Astfel bunicul tău a trăit o scenetă, a participat la un videoclip.
De ce noaptea? Noaptea s-a decuplat de la milionul de informații primite ziua de creierul uman.
Bunica a lăsat urme de biocâmp în zonele, spațiul unde a locuit pe care creierul bunicului le-a perceput și a făcut cu ele o scenetă identică cu una reală. Astfel bunica ca entitate, nu a venit de undeva să stea de vorbă cu bunicul, ci bunicul a vizionat un videoclip cu ea. În acel videoclip el era și spectator și actor.
Așa lucrează uneori creierul uman.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce răspunsuri laughing))))).

Bunicul tău delirează, e normal la vârsta lui, du-l la medic.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

O duc pe ma ta

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce prost ești laughing. Săracul om suferă de o boală psihică și tu îți bați joc de el ținându-l așa.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dovada că religia trebuie să dispară sunt animalele ca tine laughing)))).

| Mircea08 a răspuns:

El nu mite - chiar a vazut, doar ca nu putea sa o vada pe bunica. Am mai spus si repet - crestinii adevarati merg fara judecata direct in imparatia lui Dumnezeu, iar restul unt adormiti pana la judecata de apoi. Unii spun ca diavolul se joaca cu mintea unora si le apare in vis ca o persoana cunoscuta. Eu nu stiu nimic despre visuri, Dumnezeu nu ne-a dat prea multe explicatii

| NGheorghe a răspuns:

Fă cumva și filmează-l... pune-i un laptop cu camera web, sau fă rost de ceva minicamere sau dashcam.
Dacă prinzi pe film o stafie esti tare. Sau poate vorbește cu ea în vise și așa ai ocazia sa ii dovedești. În orice caz sunt pe YouTube filme cu somnambuli care nu le vine sa creadă ca merg cu ochii închiși și pun palmele pe pereți... din dormitor până la frigider și înapoi.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Nu stiu daca este adevarata relatarea ta, insa stim si din Biblie ca persoana omului nu se distruge dupa moartea ei fizica.
Persoana lui Hristos dupa moartea lui trupeasca nu s-a distrus, fiindca altfel am ajunge la o imposibilitate logica si la o blasfemie, ar fi insemnat ca unul din Treime sa nu mai existe si sa fie schimbare in Dumnezeu.
In Dumnezeu nu este nici umbra de mutare!
Trebuie sa avem in vedere invatatura Bisericii si nu ereziile sectelor!