| JustMeeLebee a întrebat:

care este versetul vostru preferat? Din BIBLIE? Va rog sa-l puneti in scris!
Funda pentru cel mai frumos verset!

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Toate sunt frumoase si imi plac la fel de mult. Iti dau dau Regula de Aur: ''Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel''.(Matei 7, 12)

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De aceea, pentru că ai preţ în ochii Mei, pentru că eşti preţuit şi te iubesc, dau oameni pentru tine şi popoare pentru viaţa ta. - Isaia 43:4

Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Intr-adevar stim ca daca aceasta casa pamanteasca a cortului nostru trupesc se destrama avem o cladire in cer, de la Dumnezeu.casa nefacuta de maini omenesti ci vesnica.-Corinteni5-1

| William a răspuns:

Matei 22; 2-14.

| morningstar a răspuns:

"Iar tu, du-te, până va veni sfârşitul; tu te vei odihni şi te vei scula iarăşi odată în partea ta de moştenire, la sfârşitul zilelor." Daniel 12:13. Ma gandesc ce frumos este ca la sfarsitul vietii noastre, Dumnezeu sa ne spuna si noua acteasta...

| DyNo a răspuns:

Evanghelia lui Ioan 32:8
"Gasiti-va adevarul si adevarul va va face liberi."

| CryChristiAN a răspuns:

Alte versete :
''Eu sunt calea, adevarul si viata.Nimeni nu vine la Tatal Meu decat prin Mine.''(Ioan 14, 6)
''Eu sunt invierea si viata.Cine crede in Mine, chiar daca va muri va invia.''(Ioan 9, 5)
''Cautati mai intai Imparatia lui Dumnezeu si dreptatea Lui.''(Matei 6, 33)

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Caci atat de mult a iubit Dumnezeu lumea ca a dat pe singurul lui Fiu pentru ca oricine crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica! citat din memorie daca am gresit scuze!