| alinasorena a întrebat:

Hey buna, am si eu o intrebre, adica o mica poveste. mai de mult mama mea a avut o prietena mai invarsta ca ea, se intelegeau foarte bine, dar umbla zvonuri ca si cum acea femeie ar face farmece, vraji sad, cand se intelegeau ele bine mama mea a fost la ea acasa asta in urma cu 2-3-4 ani, sh a vazut o pernuta si i`a placut mult, prietena ei i`a dat`o. au trecut 3 ani de atunci si astazi mama simtea ceva in perna si a desfacut`o sa vada ce e, erau niste haine de ale mele de cand eram eu mica si fiecare haina avea o parte taiata, asta ce inseamna sunt farmece ceva? acum am 15 ani sad

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
se poate ca cineva sa umble cu prostii, dar e bine ca tu sa crezi in cel de sus, zii mamei tale sa stropeasca cu aghiasma si sa tamaieze casa/lucrurile tale, daca ai credinta, nimic nu se poate intampla, fapt ce demonstreaza ca pana actualmente nu ai patit nimic...nu? roaga-te pentru sanatatea ta si invingerea raului, poti sa te duci la sfanta biserica sa platesti un acatist pentru indepartarea raului.
O frumoasa zi sa aihappy

| alinasorena explică (pentru caramela):

Mersi mult, o sa tin cont de sftul tau, si u sa ai o zi frumoasa :*

| Nolkyz a răspuns:

Cu maica-ta ai vorbit despre asta?

| alinasorena explică (pentru Nolkyz):

Da am vb si nici ea nu stie ce sa mai creada. acele haine erau taiate daca erau intrgi poate nu stiu ..era alta treaba. le-a pus pe foc astazi

| Satango a răspuns:

Buna! :X

1. Cine sunt vrajitorii?
Vrajitorii sunt oameni care au cazut sub influenta diavolului. Ei sunt condusi de diavol.
Vrajitoarea poate fi o persoana serioasa cu integritate morala, neviciata, cu viata de familie corecta, cu copii, culta, cu pozitie sociala inalta, poate fi o persoana care afiseaza credinta, bunatate, blandete.
Deci, dupa aspectul exterior nu poti sti.

2. Cum afli daca cineva e vrajitor?
Singura metoda de a afla daca cineva e vrajitor este sa o testezi:

1) Ii citesti din biblie un pasaj oarecare. Daca este vrajitoare se va schimba la fata, devine ori prea rosie ori prea alba, alb-cenusie, cu aspectul mortuar. Biblia este scrisa prin insuflarea dumnezeiasca.,, Cuvantul lui Dumnezeu pentru ci (pentru vrajitori) este nebunie.", zice Sf.Ap.Pavel.
2) Ii citesti o rugaciune sau un Psalm. Vrajitorul se va schimba la fata. Rugaciunile sunt scrise de Sfinti, care au fost insuflati de Duhul Sfant. Cuvantul rugaciunii ii arde.
3)Persoana este cu spatele. Iti faci semnul Sfintei Cruci. Vei vedea ca tresare cu o lovitura cu toporul. Are un gest special, salta din umeri. Este vrajitoare. Semnul Sfintei Cruci loveste pe demoni.
3) Daca pronunti numele Mantuitorului Iisus Hristos in timpul comversatiei de cateva ori, la numele Mantuitorului vrajitorul se schimba la fata si tresare.
5) Daca afumi cu tamaie, vrajitorul se schimba la fata, se nelinisteste.
6) Agheasma salta mana vrajitoarei din umar, nu din incheietura de jos a mainii. Trei picaturi de Agheasma puse in mancare fara sa stie si oferite, apoi privesti:
a)Se schimba la fata, ori prea rosu, ori prea alb, palid.
b)Face o criza de nervi nemotivata, se nelinisteste.
Agheasma arde pe diavoli, are Flacara Duhului Sfant.
7)De cate ori vorbesti despre ea si in divulgi faptele, deci spui altuia ca faci vraji, vrajitoarea vine si te cauta oricat de departe ai locui.
8) Daca vorbesti cu alti despre Dumnezeu, vrajitoarele, chiar si cele care se afla la distanta, in alta camera sau in alta parte a cladirii, se nelinistesc, devin galagioase si vin cu galagie multa ca sa intrerupa si sa se opuna astfel Cuvantul lui Dumnezeu. Se schimba la fata si dau raului, pomenesc des numele celui rau, il striga. Gestul nu poate trece neobservat.
9) Vrajitoarele se opun Cuvantului lui Dumnezeu, de aceea si fac mai multe vraji in zilele de sarbatoare, de Craciun, de Anul Nou, in ziua de Pasti, de Boboteaza, de Inaltare, in ziua Sfintei Cruci si de toti Sfintii mai insemnati. Fac vraji in timpul posturilor, fac vraji Vinerea, Duminica. Ele trimit vraji in orice zi, dar isi intensifica activitatea in posturi si de sarbatori.

3. Aspectul vrajitorilor.

Vrajitorii sunt oameni condusi de diavol. Ei sunt sub influenta diavolului.
In timp ce menesc (leaga vraji, gandesc, doresc raul altuia) chipul lor se schimba:
1)Fata devine alba, fara sange, imobila, privirea intensa- metal topit.
Figura lor se urateste, in acele momente devin hidosi, au chip diavolesc.
2) Fac o stare de neliniste, devin foarte galagiosi, mult zgomot, vorbesc mult, se aprind la fata, pomenesc des numele diavolului, privirea devine intensa-metal topit. Li se schimba chipul.
3) Fac anumite gesturi cu ochii, gesturi nemotivate, sunt agitati, vorbesc mult. Clipesc intr-un anumit fel. Li se schimba chipul. Scrasnesc din dinti si manifesta ura, desi cu nimic nu i-ai suparat. Ura inexplicabila.
4) Cand fac vraji, unii fluiera. Au un fluierat scurt, de doua ori repetat, specific lor.
5) La alti chipul devine imobil, aspect mortuar, chip hidos, parca doarme, dar privirea este intensa.
La fiecare din ei vei gasi unul sau altul din semnele acestea. Biblia ii mentioneaza in multe locuri. Sunt descrisi in Psalmii lui David.

Am gasit cazul tau scris de un Sfant.
1. Poate ai o perna in care contine un ghemotoc cu vraji, vreun ghemotoc de ate.Fiecare ata are alta semnificatie. Poate gasesti doua bete de chibrit puse cu fosforul varf in varf, ca sa ai cearta, poate gasesti slanina, jumari, pusa prin toata casa, ca sa ai boala, poate gasesti o sfoara inodata, ca sa-ti mearga inodat, cu piedici la tot pasul, vreo batista cu noduri, vreo carpa murdara, haine si alte lucruri.
-Tot ce gasesti, ingropi in pamant, deci ingropi diavolii.
-Apoi faci Dezlegare, prin: Rugaciuni + Post negru, V, pana la ora 24.

( Cand am scris faza cu perna de mai sus ochii mi-au lacrimat timp de 10 secunde si nu m-am speriat si am mers in bucatarie unde m-am linistit si mi-am pregatit niste cartofi pai si m-am taiat la deget adanc nu mi s-a oprit sangele doar dupa un timp, si sunt singura acasa...)

Problema ta este una serioasa.
Daca vrei sa afli mai multe sa te pot ajuta intr-un fel iti las id meu printr-un mesaj.
Sper ca te-am ajutat. Bafta! Pa...

| alinasorena explică (pentru Satango):

Multumesc mult :*

| denice1803 a răspuns:

Mai... cine stie ce fel de femeie era aceea care a facut chestiile astea. Nu zic ca erau farmece dar o obsesie pentru tine sau/ si mama ta cred ca avea. Pana la urma sa nu crezi in chestiile astea cu vrajitorii si chestii, daca nu ai patit nimic pana acum inseamna ca habar nu are ce face.
Sper ca te-am ajutat cumva, eu insa asa vad lucrurile;*