| HappyDay a întrebat:

Vreau sa va spun ca eu mereu cand adorm,adica cand inchid ochii si vreau sa ma culc, vad un fel de ..bloody mary,in genul asta,adica vad monstri,fantome, tot felul de monstruozitati...si imi este foarte frica....ma rog,uneori imi apar astfel de chestii.dar nu stiu de ce imi apare,vad tot felul de chestii,si ma gandesc ca o sa ma lovesc undeva si candva, si peste 2-3 zile,sau cateva ore,depinde, se intampla sa ma lovesc.Si ma gandesc ca o sa ma certe cineva,si peste cateva ore,zile,se intampla sa ma certe mama sau tata, etc.
Ce se intampla cu mine? crying(

7 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Gandirea pozitiva atrage lucruri pozitive, gandirea negativa, atrage lucruri negative.

Nimeni nu are putere asupra ta, decat daca i-a fost data de la inceput.

Pace.

| Thunderstruck a răspuns:

Eu zic sa te rogi, chiar daca eu fiind ateu nu cred intr-un zeu (nu-mi sariti in cap), conteaza foarte mult in subconstient, daca ai acea siguranta ca cineva te pazeste.

| Silviuloan a răspuns:

Si eu ma scol noaptea si am impresia ca cineva este in hol.La mine in camera arde candela si pot vedea o lumina in hol avand impresia ca vad pe cineva... Dar cu rugaciunea pe care o fac nu imi mai este frica.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru Silviuloan):

Sunt doar halucinatii religioase. De ce nu prea sunt atei cu astfel de probleme? Vi s-au bagat in cap toate bazaconiile despre spirite si demoni si acum ajungeti sa-i si vedeti? Rau ati ajuns...

| Raynn a răspuns:

Imaginatie bogata.

| charonmario a răspuns:

Ia Biblia si citeste o sa vezi diferenta

| sunrises a răspuns:

E stiut faptul ca subconstientul prelucreaza in timpul somnului in special imagini sau gânduri pe care le-ai avut cu 5-10 min inainte de a adormi!

Nu ar strica, de exemplu, sa iti spui rugaciunile de seara si sa meditezi la lucruri mai profunde!

Rugaciunea in sine nu are doar rolul de a te apropia de Dumnezeu, ci şi de a-ti aduna gandurile, a-ti stabili prioritatile, a-ti evalua faptele si evenimentele din ziua respectiva, in vederea zilelor urmatoare...

Loviturile pe care spui că le anticipezi, sunt pe undeva, lucruri normale pentru că teama de un anumit lucru te face să devii mai vulnerabil sau să dai atenţie exagerată tuturor evenimentelor de care ţi-a fost teamă!