| Akzor a întrebat:

Buna Tuturor! As vrea sa va intreb daca voi credeti ca Lucifer este Satana si El a creat Iadul si Demonii?

8 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu, dar îmi place că scrii el cu literă marehee hee

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

1.Eu stiam ca iadul s-a creat cand ingerul Lucifer (purtatorul luminii) a inceput sa se creada mai puternic decat Dumnezeu si atunci s-a creat iadul.
2.Nu exista asa ceva, sunt inventii.

| Allrc24 a răspuns:

Cand a pacatuit lucifer a fost aruncat din cer de Dumnezeu impreuna cu toti cei care iau slujit. dupa asta imaginea lor sa desfigurat ei nu mai au pic de bunatate in ei. sunt plini de ura, rautate, razbunare etc. el incearca sa se rabune pe Dumnezeu dar nu pot NU AU PUTEREhappy DUMNEZEU E ATOTPUTERNIC SI SFANTwinking asa ca se razuna pe creatia Lui oamenii dar El ne-a dat arma cu care sal biruim :credinta crestina in Iisus Hristoshappy iadul este un loc creat de Dumnezeu un isi varsa mania asupra ingerilor cazuti si asupra oamenilor pacatosi care nu lau acceptat pe Iisus Hristos ca Domn si Mantuitor personalhappy

Răspuns utilizator avertizat
| nesuferit a răspuns:

Da, da, si se bate cu sabii laser in fiecare zi cu Jesus

| SandraMikyZu a răspuns:

Pai da Lucifer e satan dar nu el a creeat demoniilaughing Lafel ca si lucifer cei acare l-au sustinut au cazut din Cer si au luat o forma foarte urata deci demonii sunt ingerii cazuti si Dumnezeu le-a dat un spatiu pe care sa si-l aranjeze cum vor

| Zangetsu a răspuns:

Pai ce sa crezi altceva daca asa ti se spune.
am citit ca lucifer era un inger pe care l-a lasat dumnezeu sa faca ce vrea. iar lucifer a ales sa se impotriveasca lui dumnezeu.
si da, eu cred ca el este satana(diavolul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

XxXBlackVampireXxX iadul s-a creat cand omul a realizat ca trebuie un bau bau sa sperie lumea asa s-a nascut dracu