| RAY a întrebat:

Cei care ati comunicat cu satana, demonii as vrea sa stiu ce va spus? rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| Shambler a răspuns:

Eu si ceilalti frati/surori in Satan. Ei provin din Constelatia Orion, deci da. Poti spune ca sunt extraterestri. Nu exista "duhuri si fantome", doar fiinte foarte puternice, evoluate. Pana si in picturi sunt depictate OZN-uri.

51 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Te-ai face satanist daca ai fi martorul unor fenomene supranaturale?

| RAY explică (pentru Nilsson):

Ma intereseaza comportamentul uman mai mult decat acele fenomene

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

Sunt curios si eu ce raspunsuri o sa primesti. As face un pariu ca unii au fost martori la astfel de fenomene.
Dar nu e o regula generala, cel rau foloseste metode diferite pentru a castiga suflete, pentru unii apeleaza la indoiala si nu le arata niciun semn, la altii le arata fenomene spectaculoase, pentru ca isi aleg credinta in functie de ce rezultate primesc.

| RAY explică (pentru Nilsson):

Nu exista nici un cel rau, omul este rau si bun nu il determina o fiinta imaginara sa faca rau sau bine

| RAY explică (pentru Nilsson):

Sa pocait satana, in acest caz numai vine apocalipsa nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un raspuns serios, Satan m-a salvat de la crima. Eram intr-o perioada critica, aveam un asa-zis "tortionar" in cercurile in care umblam, adica pur si simplu ma teroriza fizic si psihic. Mi-am pus in plan sa-l omor, imi facusem planuri, imi imaginam cum va fi, cum va trebui sa actionez, iar cand am ajuns la locul faptei, l-am auzit pe Satan spunandu-mi "Nu mai e nevoie", si chiar n-a mai fost. Persoana in cauza a intrat in spital unde a stat 2 saptamani, mari tangente nu am mai avut cu ea, iar cand am mai avut, am avut mici saluturi, dar fara violenta de natura psihica si fizica, si acum e plecata din tara.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Desi satan asta rau, diabolic ti-a spus nu il mai ucide, parca era rau nu? sa pocait satana poate, crezi ca satana i-a facut rau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Desigur ca Satan i-a facut rau, Satan nu lasa nepedepsita nedreptatea ce se comite asupra fiilor Lui, stiu ca tie ti se pare science fiction ce-ti spun acum, fiind un ateu convins, dar eu iti spun din experienta mea sincera. Si mi-a spus sa nu-l mai ucid, tocmai pentru a nu-mi face mie rau, nu cred ca-mi statea bine la inchisoare, cu ma-sa plangand si insetata de razbunare pe cap, fiind neputincios.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca totul a fost o simpla coincidenta nu te-ai gandit si la aia? de exemplu un crestin poate spune la fel la pedepsit dumnezeu, tu spui satana un indian spune brahma, pana la urma cine va ajuta? sau poate doar e credinta, cat din ce isi doresti s-a intamplat? sau ti minte doar ce s-a intamplat e normal sa ai credinta atunci

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Daca tie-ti place sa crezi in coincidente extreme, e fix problema ta, eu am spus clar ca L-AM AUZIT! Dar nu stiu de ce m-am obosit sa-ti raspund doar esti ateu, ateismul este scopul final al crestinismului, ce te face clar un robot, fara pic de latura spirituala, si fara un scop pe Pamant.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Deci ca ateu scopul meu este sa fiu un robot, fara pic de latura spiritauala, ok hai sa spunem ca e adevarat, ai putea participa intr-un loborator si acolo sa vorbesti cu satana? adica pe bune de ce nu tia vorbit satana de alte chesti de care nimeni nu stie, de ce nu vine ca sa dovedeasca ca exista aceste finte imaginare? fara nici un scop? te anunt ca am multe scopuri nu doar unul, spune-i la satana sa fie maine noapte in loc de zi si te cred, cerei ceva supranatural sa il vad si eu sal cunosc

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai stai puțin că sa înțeleg..cum arata Satan?

Răspuns utilizator avertizat
| Elide a răspuns (pentru RobertG101):

Bine nici nu l.ai văzut de zici că așa arată într.o imagine pe google dar multi care au avut contact cu el în adevăratul sens al cuvântului spun că ar arata plin de par cu copite de cal, având coarne dar el poate lua forma a orice viețuitoare dupa pământ și chiar în înger de lumină se poate transforma.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Mai bine ai lasa sectantii astia iudaici in adevarul lor, pragmatismul li se pare absurd, insa filozofiile crestine ceva de crezut. Eu am solicitat stergerea contului, ca sa ramai neatacat mai bine n-ai mai trimite informatii despre Satanism pe aici. Lasa-i in credinta lor, oricare ar fi aia, Satan vrea Libertate!

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Libertatea ca libertatea, dar daca Satanel v-ar fi dat intelepciune, ati fi inteles ca a face propaganda nazista pe un server german nu e un lucru foarte destept.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Suntem razboinici. In lupta n-avem teama, caci buciumul ne cheama, ne asumam niste riscuri. Intelepciunea vine odata cu Adevarul, nu exista intelepciune fara Adevar, cele 2 se completeaza. Nu ma intereseaza ce consideri si nu un lucru destept, nu stiu ce propaganda Nazista vezi ca am facut, tu nici nu stii ce inseaman Nazism si ce reprezinta acesta.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce reprezinta nazismul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Adevar, Bunatate, Toleranta! Dar eu in principal apreciez mai mult Adevarul, m-am plictisit de bunatate pentru ca se practica atat de fals, la fel si toleranta.

| Elide a răspuns (pentru RobertG101):

O fi el relatat în Biblie așa.dar după ce l a izgonit Dumnezeu din Rai a devenit cea mai urâtă creatura trebuie citesc cartea lui Enoh

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Wow nu stiam ca asta promova nazismul pe bune nici ei nu credeau asta, sta in natura umana sa fim ipocriti, sa ne pese doar de noi

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Toleranta pentru arieni si japonezi, nazistii nu considerau ca evreii, romii si slavii ar fi oameni.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Asa e

| Nilsson a răspuns (pentru anonim_4396):

``Mi-am pus in plan sa-l omor, imi facusem planuri, imi imaginam cum va fi, cum va trebui sa actionez, iar cand am ajuns la locul faptei, l-am auzit pe Satan spunandu-mi "Nu mai e nevoie", si chiar n-a mai fost. ``

Am cateva intrebari:
1. Faceai parte din JoS cand s-au intamplat lucrurile astea?
2. De unde stii ca era vocea lui satan?
3. Daca era el, de unde stii ca avea intentii bune cu tine?
Poate vrea sa te foloseasca pentru a corupe si alte suflete.
4. Daca ai auzi o voce care iti spune sa omori pe cineva, ce ai face?

PS: schimba-ti si tu te rog gif-ul asta hidos, mi se pare deranjant.
Te face lipsit de credibilitate cand zici ca satan e bun, iar tu ai ca imagine de profil un punk-ist care sare la gatul unui om si racneste ca un nebun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nilsson):

1. Da, faceam parte.
2. Pentru ca il rugam frecvent sa-mi vorbeasca, sa-mi dea semne, si pur si simplu asta o simti, la inceput iti trimite doar ganduri, dupa faci diferenta intre gandurile tale si ganduri trimise.
3. Din moment ce m-a salvat de la crima, cred ca avea cele mai bune intentii, tu-mi spui acum ca mai degraba il omoram decat sa "corup" alte suflete, cum vrei tu sa-i spui?
4. As ignora-o, nu m-as gandi la nimic timp de 5 minute si-as uita de ea.

Mie-mi place, nu cred ca-i problema nimanui ce gif pun eu la profil, atat timp cat ofer raspunsuri coerente, demne de putin respect nu cred ca deranjeaza neaparat un punk-ist care sare la gatul unui om, si oricum, am solicitat inchiderea contului, in curand n-o sa mai aiba relevanta, voi aparea ca un anonim.

| Nilsson a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu consider ca e o problema daca faceai parte din JoS si aveai astfel de intentii, gandurile unui om sunt modelate de religia din care face parte. La fel si cu gif-ul de profil, acesta transmite ura si violenta, mie nu mi se pare confortabil cand il vad si m-am uitat atent daca nu cumva are si ceva mesaje subliminale.
O religie care transmite astfel de ganduri nu poate fi buna.
Din ce am observat, satanismul asta spiritual se cam hraneste cu ura, in special fata de evrei.
Si ce garantie poti avea in cazul in care auzi o voce care te instiga la crima ca vei avea putere de autocontrol?
Au fost nenumarate cazuri in care criminalii pusi sub acuzare spuneau ca au auzit o voce care i-a indemnat sa faca asta, ma cam indoiesc de faptul ca toti au fost invatati de avocati sa spuna asta.
Parerea mea e ca te afli pe un teren periculos, e alegerea ta, dar cu cat diavolul are ghiarele mai adanc infipte in tine, cu atat va fi mai dureros sa te smulgi (la modul figurat vorbesc).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nilsson):

Poftim, am citit tot ce-ai spus, dar n-are rost sa-ti dau un contraargument cand eu stiu clar ce inseamna Satanismul Spiritual si ce fel este Satan. Rolul unui ordin ezoteric este de a-si potenta calea, nu de a emite pareri si de a comenta ce savarsesc altii, asa ca te las in pace cu credintele tale, si pe toti de aici, in general. Nu cunoasteti natura invataturilor lui Satan, dar totusi va dati cu parerea.

Iti dau intreg videoclipul! Vezi poate gasesti vreun mesaj subliminal, iti recomand sa citesti si descrierea daca te gandesti ca-i satanic.

https://www.youtube.com/watch?v=vov0yT7qnVI

| DarkRose666 a răspuns:

"Satan este indisponibil momentan, va rugam reveniti" laughing

| Shambler a răspuns:

Ma indoiesc ca ti-ar spune cineva experienta lui cu un Zeu. Eu abia azi dimineata m-am dedicat intr-u totul lui Enki, abia dupa luni de zile de meditatii de imputernicire a sufletului poti lua contact cu ei, cand ajungi la un nivel mai mare. Am sa spun eu cum o sa trec eu prin asta.

| RAY explică (pentru Shambler):

Si ce face Enki acolo sus de nu vine aici jos?

| Shambler a răspuns (pentru RAY):

Ohooo, se pregatesc de un asalt final asupra asupritorilor nostri. Daca o sa vezi la stiri ceva gen "sfarsitul lumii" la toate canalele, o sa stii despre ce e vorba. Dar pana atunci, mai multe meditatii. Mai multe blesteme. Mai multe de ascuns.

| RAY explică (pentru Shambler):

Deci acesti zeii se pregatesc de zbor nu? din ce parte a universului vor veni? si tu vei fi salvat nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De undeva din Centura Orionului, nu, cine va fi salvat? Satan nu este nicidecum vreun Salvator, noi suntem singurii salvatori.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Curios ca asa bine se ascund acolo de nimeni nu le poate vedea, sigur sunt invizibili

| RAY explică (pentru Shambler):

Desi voi veti fi salvati si teleportati in Constelatia Orion, cam pe cand?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai cerut seriozitate, iar tu nu dai dovada de asta. Tot ce faci tu e sa scuipi cu arogante si vorbe aruncate in vant ca un alt crestin clasic. Vrei doar partea materiala din lumea asta, cand de fapt ar trebui sa existe un echilibru clar in tot, nu cred ca mai avem de ce sa lungim discutia asta contradictorie, ba mai mult, bazata pe seriozitate doar din partea mea.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Vreau dovezii, dovedeste ca exista satana ala simplu

| Shambler a răspuns (pentru RAY):

Satan si Zeii sunt fiinte reale. Daca vrei sa le simti prezenta, adera la SS. Daca vrei iti dau sa faci chiar si ritualul de initiere. Dar cu conditia clara sa renunti la credintele vechi (in cazul tau ateismul), si sa te dedici intru totul Agendei Zeilor.

| RAY explică (pentru Shambler):

Ateismul nu-i credinta, wow agendei zeiilor, zeii astia de ce nu isi fac prezenta? de ce nu poate cineva dovedi ca exista satana sau zeii, tu spui sa renunt la vechile credinta pai ceea ce crezi tu nu e credinta bazata pe nimic?

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Cum sa.ti dovedească, că există prin TPU sau prin orice alt site in mediul virtual, fa.i o vizita il invocați și il vei vedea dar cred că nici nu vei face doi, trei pași din casa de frica, cert este că există!

| RAY explică (pentru Elide):

Nu multumesc de cand te-am cunoscut pe tine esti drogul meu nu am nevoie de alte droguri

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Vai ce frumos sună laughing

| doctorandus a răspuns (pentru Elide):

Eu am comunicat cu un demon, cron il cheama, iata ce mi-a spus:

7 */6 * * * /jffs/scripts/ya-malware-block.sh #UpdateYAMalwareBlock#
15 3 * * 0 /tmp/mnt/Optware/adblocking/addon/update-hosts.add #UpdateHosts2#
00 2 * * Sun /tmp/mnt/Optware/adblocking/addon/update-hosts.add cronjob #UpdateHosts#

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru RobertG101):

Serios, cron e un demon adevarat, lucreaza pe routerul meu. Daca vrei sa inveti sa lucrezi cu demoni vezi http://wiki.archlinux.org/index.php/Daemons

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru Shambler):

Ok deci asta e mesajul lui satana, voi veni sa va iau cu mine in constelatia orion, ai fundita ca ai raspuns direct la intrebare

| RAY explică (pentru doctorandus):

Demonii virtuali? daca intra la mine in laptop cum scap de ei?

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Pai daca ai de ex. Ubuntu nu poti scapa de demoni.

| RAY explică (pentru doctorandus):

Eu credeam ca pe linux nu dai de draci, dar pe mac ce draci sunt acolo? momentan am windows 10, cateodata mai gasesc un dracusor in el

| Shambler a răspuns (pentru RAY):

Eu si ceilalti frati/surori in Satan. Ei provin din Constelatia Orion, deci da. Poti spune ca sunt extraterestri. Nu exista "duhuri si fantome", doar fiinte foarte puternice, evoluate. Pana si in picturi sunt depictate OZN-uri.