| hellodarknessmyoldfriend a întrebat:

Voiam să vă întreb dacă ați trăit o experiență paranormală, gen să vedeți fantome etc. și dacă puteți să îmi povestiți, pls să fie real. De preferat dacă ați fost mai mulți ca să nu vă joace creierul feste, dau fundă

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Salut.Sunt cam multe si nu stiu nici de unde sa incep.
Majoritatea s-au intamplat in vis,dar au fost cateva cazuri ce s-au intamplat intre vis si realitate,dintre care,cel mai intens,nu ma puteam trezi,auzeam o melodie si ceva ma ridica usor din pat, aproape pana la tavan, am simtit o prezenta demonica in camera, m-am speriat de moarte, nu puteam sa ies din transa.Nu mananc rahat,daca vrei sa ma crezi bine,oricum,ideea e ca e pe bune,spirite,demoni,ingeri cazuti, credinta, dragostea Lui Dumnezeu, toate lucrurile astea sunt reale, dar noi suntem limitati aici pe Pamant sa le vedem si sa le intelegem.

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sa ne fereasca Dumneu de asa ceva, cei care cuata asa ceva sunt sortiti IADULUI.

| StrongHeart a răspuns:

Aa si prin vise, demonii pot sa isi bata joc de tine, pot sa te ia in cu totul alta dimensiune sa te chinuie, am patit chestia asta si nu ma prea ma mai incred in vise.Lucrurile astea se intampla(suferinta) ca sa atingi un nivel de intelegere. Oamenii care duc o viata normala si nu se abat de la legile firii nu au experiente din astea intunecate,doar cei ce niciodata nu se caiesc,cumva trebuie sa li se aminteasca de viata de apoi si sa nu mai greseasca si asa li se arata. Dumnezeu le da voie demonilor sau ingerilor cazuti sa se joace cu mintea ta,pentru ca stie ca tu o sa te intorci la El pentru ca iti e dor de dragoste si de liniste,vietuind in pacat,simti mereu acest dor.
E de fapt un test de credinta, deci daca cuiva i se intampla sa aiba astfel de experiente(vorbesc de experiente intense, nu ca ai pus un tablou rezemat si scartaie putin si gata ai fantome), i se intampla ca sa se intoarca la credinta si sa isi schimbe viata in bine, sa nu mai faca rele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Demonii nu au nici o autoritate asupra minții tale. Nu au avut-o nici înainte(vezi Iov). Și nu pot acționa fără aprobare din partea celui pe care vor să-l "chinuie".

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect.Noi le dam voie sau nu sa ne controleze actiunile sau nu, desi uneori presiunea poate impinge o persoana sa faca un lucru rau, omul e de fapt pus la test in acele momente.